Министър Малинов ще подпише договори за безвъзмездна финансова помощ за проекти на електроразпределителните дружества и ЕСО ЕАД

Безвъзмездната помощ по четирите договора е в размер на над 327 млн. лв.

ЕРМ Запад
ЕРМ Запад Източник: Zonanews

Министърът на енергетиката Владимир Малинов ще подпише договори за безвъзмездна финансова помощ от Модернизационния фонд за изпълнение на проекти на "Електроразпределителни мрежи Запад" ЕАД, "Електроразпределение Север" АД, "Електроразпределение Юг" ЕАД и "Електроенергиен системен оператор" ЕАД.

 

Безвъзмездната помощ по четирите договора е в размер на над 327 млн. лв. Реализираните проекти ще съдействат за увеличаване на преносните способности на електропреносната мрежа, за инсталиране на интелигентни измервателни уреди, за модернизация на информационните системи, както и за модернизиране на мрежата чрез интегриране на мрежови трансформатори за автоматично регулиране на напрежението. 


Церемонията по подписване на договорите ще се състои на 23 декември 2024 г., понеделник, от 15 часа в сградата на Министерството на енергетиката – София, ул. "Триадица" №8.   

Още от "Икономика"

Ръководителят на "ОупънЕйАй" обяви, че Пентагонът ще може да използва моделите му при определени "гаранции"

Два от нашите най-важни принципи за сигурност са забраната за масово наблюдение на национално равнище и човешката отговорност при употребата на сила, включително при автономни оръжейни системи, написа Алтман в социалната мрежа "Екс"

Прочетете повече прочетете повече

"Лукойл България": Арбитражно дело няма да повлияе на доставките и цените

Регистрираната в Швейцария "Литаско", която е собственик на бизнеса на "Лукойл" в България информира кабинета, че предприема стъпки за завеждане на арбитражен иск срещу държавата

Прочетете повече прочетете повече

КЗП влезе в трите електроснабдителни дружества

Обект на проверките е начинът на разглеждане от електроснабдителните дружества на постъпилите жалби на гражданите, както произнасянето по конкретните сигнали и начинът на решаване на евентуално възникналите спорове

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени