Над 90% от капацитета на газохранилището в Чирен е запълнен

Това съобщават от "Булгартрансгаз"

Булгартрансгаз, газохранилище "Чирен"
Булгартрансгаз, газохранилище "Чирен" Източник: Zonanews

Подземното газово хранилище "Чирен" вече е запълнено на 90,24% от техническия капацитет за съхранение, съобщават от "Булгартрансгаз". По този начин, за втора поредна година, е постигнато предсрочно изпълнение на задължението за запълване на 90% от обема на хранилищата в страните от Европейския съюз не по-късно от 1 ноември на всяка година.

 

Нагнетателният сезон на "Чирен" продължава до 31 октомври. На база резервираните капацитети "Булгартрансгаз" очаква в този период да бъдат нагнетени допълнителни количества природен газ.

 

Към настоящия момент общо 12 компании – 7 български и 5 международни, съхраняват природен газ в "Чирен". 

Нивото на запълване на ПГХ "Чирен" и планираните мероприятия за подготовка за есенно-зимния период гарантират готовността и сигурността на доставките на природен газ за предстоящия отоплителен сезон, казват още от "Булгартрансгаз".

Още от "Икономика"

Министърът на енергетиката ще проведе във вторник работно посещение в АЕЦ "Козлодуй"

Ще бъдат обсъдени текущата експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ "Козлодуй", влиянието на ниското ниво на р. Дунав върху работата на централата, както и предприетите от МЕ мерки за гарантиране сигурността на електроенергийната система

Прочетете повече прочетете повече

Регулаторната комисия за съобщенията иска проверка на "Еконт" от Комисията за потребителите заради нови цени

Дотук се стига, след като в уведомителното писмо от "Еконт Експрес" до КРС няма приложени данни и доказателства за наличието на обективни икономически фактори, обосноваващи увеличението, съобщиха от комисията

Прочетете повече прочетете повече

АЕЦ "Козлодуй" продължава да работи с натоварване съгласно графика за електропроизводство

Към момента, ако се запазят средните стойности на понижаване на нивото на р. Дунав от изминалата седмица, не се очаква да се предприемат действия по значително намаляване на мощността на производство на АЕЦ "Козлодуй"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени