Нов скок на цените - този път на чадъри и шезлонги по морето

Концесионерите и наемателите на плажове повече не могат да получават намаления в таксите към държавата

Чадъри и шезлонги
Чадъри и шезлонги

С приключването на пандемичната обстановка свършват и облекченията, които туристите по българското Черноморие ползваха на плажа. Шезлонгите и чадърите за предстоящия летен сезон няма да бъдат с намалени цени, обясниха от Министерството на туризма, цитирани от TravelNews.

 

Концесионерите и наемателите на плажове повече не могат да получават намаления в таксите към държавата и съответно те не могат да предложат по-ниски цени на услугите към туристите.

 

Министърът на туризма от БСП Христо Проданов обясни, че концесионерите ще трябва сами да решават дали да оставят по-ниски цени на плажните принадлежности или въобще да нямат такива. Но обеща контролът от страна на ведомството му да е засилен.

Още от "Икономика"

Тръмп свали допълнителните мита на Индия срещу отказ от вноса на руски петрол

Като част от споразумението, Индия също се съгласи да закупи американски продукти на стойност приблизително $500 милиарда и да премахне търговските бариери за американски стоки

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени