Новият транспортен министър уволни директора на БДЖ – Пътнически превози

Ръководител на предприятие с лоши финансови показатели не бива да ме чака да искам оставката му, закани се той

Николай Събев и Любен Нанов
Николай Събев и Любен Нанов Източник: Колаж Zonanews/снимки БНТ, БДЖ
Транспортният министър Николай Събев съобщи, пред БНР че директорът на "Пътнически превози" в БДЖ Любен Нанов е освободен от поста, тъй като дружеството е в сериозни финансови затруднения. Назначен е временно изпълняващ длъжността до обявяването на конкурс. 
 
"Ръководител на предприятие с лоши финансови показатели не бива да ме чака да искам оставката му. Това предприятие трябва да започне да работи ефективно. Трябва да бъде освободено от излишните дейности. Трябва да се разработи добра стратегия за това как БДЖ да се развива, да е ефективно, да не дърпа излишни пари и българите да започнат да използват услугите с по-голяма честота. Можем да увеличим приходите на "Пътнически превози" не като повишаваме цените, а като увеличим количеството пътници", коментира той. 
 

Още от "Икономика"

От утре "Лукойл Нефтохим Бургас" ще може да закупува нефт от всички контрагенти, регистрирани в Швейцария

Особеният търговски управител Евгени Симеонов припомни причината за наложените ограничения, а именно заемът, отпуснат през 2023 г. от "Литаско" на "Лукойл Нефтохим Бургас", който впоследствие става предсрочно изискуем

Прочетете повече прочетете повече

Южна Корея обяви инвестиции за над 576 млрд. долара в чипове и изкуствен интелект

Президентът И Дже-мьон заяви, че страната трябва да запази лидерската си позиция в производството на чипове и да изгради основите на икономиката на изкуствения интелект

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени