Производител: Цената на масовото сирене ще скочи 100% спрямо миналата година

Най-големият проблем е в поскъпването на тока, газа и транспорта, алармират от млекопреработватели

Станимир Радичев, производител на сирене
Станимир Радичев, производител на сирене Източник: NOVA

"100 процента ще е надценката на килограм обикновено масово сирене спрямо миналата година", това заяви производител на млечни продукти в търговищкото село Давидово. По думите на Станимир Радичев в последно време се забелязва отлив на клиенти.

 

"За да може хората да си го позволяват, опаковките са по-малки, направени са на супермалък грамаж, за да може човек да си го купи на поносима цена. Цените на тока и газа са по две, по три пов-исоки и това налага да се вдигат и цените на продуктите. Има отлив от пазара, хората си купуват все по-малко", загрижено заяви той пред NOVA. 

 

Мандрата там произвежда и бутиково сирене с трюфели. "Правим компромис с грамажа, правим това упражнение с намаляването му, но не и с качеството на продуктите си. Най-големият проблем е в поскъпването на тока, газа и транспорта", заяви той. По думите му цената вероятно ще се наложи да бъде вдигната с поне 20 процента през следващия месец. 

Още от "Икономика"

Петролът се търгува без съществена промяна в цената, след като вчера поевтиня с близо 2 на сто

Американският министър на финансите Скот Бесънт заяви пред телевизия "Нюзмакс" (Newsmax), че през следващата седмица се очакват допълнителни мерки, които по думите му ще доведат до безпрецедентна икономическа изолация на Иран

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени