Страните от ОПЕК+ се споразумяха от следващия месец да увеличат добива на петрол

От август до декември тази година групата ще увеличи производството на петрол с два милиона барела на ден

Добив на петрол
Добив на петрол Източник: iStock
Страните от групата ОПЕК+ се споразумяха да увеличат от следващия месец добива на петрол и по този начин да допринесат за намаляването на цените на петрола в момент, в който световната икономика продължава да е в процес на възстановяване от коронавирусната пандемия, предаде Ройтерс.
 
Групата, която включва страните от ОПЕК и партньори като Русия, миналата година намали производството на петрол с рекордните десет милиона барела на ден на фона на провокирания от пандемията спад на търсенето на петрол и рязкото падане на цените на петрола. Впоследствие групата започна постепенно да увеличава добива.
 
От август до декември тази година групата ще увеличи производството на петрол с два милиона барела на ден, се казва в изявление на ОПЕК.

Още от "Икономика"

Кристалина Георгиева: Световната икономика не се представя толкова зле, колкото се опасявахме

Изявлението на Георгиева бе направено преди срещата на министрите на финансите и управителите на централните банки в Световната банка и МВФ във Вашингтон следващата седмица

Прочетете повече прочетете повече

В Министерския съвет ще бъде подписан меморандум за изграждане на мрежа от зарядни станции в жп гарите в страната

Подписването на документа дава началото на изграждането на мрежа от публично достъпни електрически зарядни станции на територията на железопътни гари в страната

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени