Volkswagen Group патентоват електрически пикап

Плановете съвпадат и с представянето на новата марка Scout, която ще отговаря за електрическите "джипове" и пикапи в САЩ

Електрически пикап
Електрически пикап Източник: TechNews

В края на април Volkswagen Group сподели кадър на електрически пикап базиран на ID.Buzz. Още тогава от германската компания загатнаха, че концептът може да се превърне в сериен автомобил и изглежда това наистина ще стане.

 

От компанията вече са подали документи в патентното дружество и чакат одобрение за патентоването на дизайна. Това почти сигурно означава, че електрическият модел ще достигне до серийно производство и ще добави още една версия към гамата на ID.Buzz, който към момента се предлага в товарен и пътнически вариант.

 

Потвърждение има и от американския отдел на компанията от където заявиха, че бранда активно гледа към направата на електрически пикап.

 

Плановете съвпадат и с представянето на новата марка Scout, която ще отговаря за електрическите "джипове" и пикапи в САЩ. Към момента не се знае кога от Volkswagen ще представят ID.Buzz в тази форма, както и дали моделът ще достигне в Европа.

 

Източник: TechNews

Още от "Икономика"

Началото на нова епоха за българската военна индустрия: Старт на завода с "Райнметал"

Под договора подписите си сложиха лично главният изпълнителен директор на "Райнметал" Армин Папергер и директорът на отдел "Оръжия и боеприпаси" на концерна Роман Кьоне

Прочетете повече прочетете повече

Министър Жечо Станков: Целта ни е да постигнем сигурност и предвидимост, позиционирайки България като енергиен хъб в Юго

По думите на комисаря Дан Йоргенсен солидарността между държавите от региона е от ключово значение в отговор на предизвикателствата, пред които е изправен отрасълът на стария континент

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени