Връчиха театралните награди "Аскеер"

Наградите се връчват за 30 път

Награди Аскеер
Награди Аскеер Източник: БНТ

Тази вечер, в наверечието на празника на светите братя "Кирил и Методий" в театър "Българска армия” фондация"Аскеер" връчи за 30 път едноименните награди за театрални постижения. Анастасия Лютова и Христо Мутафчиев взеха престижните театрални призове за водещи роли. 


Анастасия Лютова за ролята й на Андромеда в "Боклук" от Елена Телбис, реж. Ивайло Христов. Същият спектакъл е победител и в категориите "Най-добро представление" и "Съвременна българска драматургия". Христо Мутафчиев - за ролята на  Райчо в "Плач на ангел" от Стефан Цанев (реж. Стоян Радев, Народен театър).

 

На юбилейното награждаване е бъдат връчени три приза за цялостен принос към театралното изкуство. Тримата лауреати са драматургът и писател Стефан Цанев, режисьорът Красимир Спасов и артистът, режисьор и поет Стефан Мавродиев. 

Още от "Култура"

Нов филм на Теодор Ушев и други събития в рамките на Синелибри 2025

Гости на събитието на 21 октомври ще бъдат музикалният хамелеон Илко Градев, който ще осигури интересен съпровод на част от прожекциите, и самият Теодор Ушев, който ще участва в открита дискусия с публиката

Прочетете повече прочетете повече

"Изповедите на авантюриста Феликс Крул" на Томас Ман за първи път на български език

Международният кино-литературен фестивал Синелибри също отбелязва 150-ата годишнина от рождението на Томас Ман със специална прожекция на документалния филм на режисьора Андре Шефер "Вълшебната планина: Томас Ман и неговият емблематичен роман"

Прочетете повече прочетете повече

Триумфално начало на единадесетото издание на Синелибри

Предстоят двайсет и два дни, наситени с кино-литературни премиери, три конкурсни програми, десетки срещи с прочути гости и галавечери на културите, които ще очертаят най-новите постижения на съвременното киноизкуство

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени