Христо Панчугов: Български политици опитват да обслужват руските интереси

Според него решението на НС вчера демонстрира ниска политическа цел, която е опит да се запази коалицията, без ясна и единна оценка относно войната

Христо Панчугов
Христо Панчугов Източник: Синьо единство

Днешното решение на Народното събрание за оказването на военна помощ от страна на България към Украйна, показа доста ниска политическа цел, която е опит да се запази коалицията, без ясна и единна оценка относно войната. Това коментира в предаването "Директно" политологът Христо Панчугов.

 

По-рано днес парламентът даде мандат на правителството да предприеме мерки за оказване на помощ на Украйна - хуманитарна, финансова и военно-техническа. България обаче няма да изнася оръжие, а единствено ще ремонтира военна техника, става ясно от решението.

 

Решението на депутатите обаче не е очакваната демонстрацията на единство. Вместо това, всички партии са го използвали за собствени политически цели, категоричен е Панчугов.

 

По думите му цялостта на управляващата коалиция продължава да е под въпрос. "Истинският проблем е руското влияние в българската политика и желанието на български политици да обслужват директно руските интереси в това, което се случва в момента в Украйна и в податливостта и липсата на ясна и категорична позиция на управлението пред собственото му общество", каза още политологът.

Още от "Мнения и анализи"

Готов ли е Путин да прекрати т.н. "СВО" след срещата в Аляска: ISW даде неочакван отговор

На съвместната пресконференция с Тръмп Путин не каза нищо, което да показва готовност за компромис или отказ от военни цели, коментират анализаторите от института

Прочетете повече прочетете повече

Алфа Рисърч: Вече повечето българи подкрепят въвеждането на еврото, доста фирми ще вдигат заплатите

Основните притеснения сред българските граждани продължават да са съсредоточени върху краткосрочните ефекти, непосредствено след (а вече – и преди) въвеждането на еврото

Прочетете повече прочетете повече

ISW: Русия изгражда бункери и хангари във военновъздушните си бази след успеха на операция "Паяжина"

Руски официални лица и военни блогъри обвиняват руското ръководство, че не е успяло да защити руската военна инфраструктура от ударите на украинските безпилотни самолети

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени