Калоян Методиев: Страната е в хаос, Радев цели и дестабилизацията на БСП

Формиране на партия около Кирил Петков вреди на "Демократична България"

Калоян Методиев
Калоян Методиев Източник: NOVA NEWS

"Закономерно беше да има трети мандат, това е процедура, предвидена в Конституцията, въпреки, че напоследък никой не я спазва", заяви пред NOVA NEWS  бившият шеф на кабинета на Румен Радев - Калоян Методиев. 

 

Според бившия началник на кабинета на президента Румен Радев си е поставил за цел да дестабилизира политическата система у нас, което включва и БСП. А самият той е напуснал президентската администрация именно след като е осъзнал двойните стандарти, които се практикуват там.

 

Калоян Методиев също вярва, че в БСП започват да осъзнават грешките си и какво са загубили, макар да има още хора в партията, които вярват в мита "нашия президент" за Румен Радев. Според него, ако БСП е слаба, това би позволило лично на Румен Радев да израсне в политически план, по една и съща система се работи и през двете партии – ДБ и БСП.

 

По повод евентуален политически проект на Кирил Петков и Асен Василев, Методиев коментира, че ПР и маркетинга на този проект върви и в него са включени двама министри и дори премиера, което е безпрецедентно.

 

"Въпреки, че до момента Румен Радев бяга от отговор на този въпрос, това е скандал сам по себе си. Ако през 90-те години служебно правителство бе тръгнало да прави партия, щеше да настане революция. От този проект би пострадала ДБ, чийто учредител е Кирил Петков, профилът им е неолиберален, от ДБ се търсят структури, а чрез президентската администреция се опитват да се отцепват структури от БСП, които да включат към новия проект", допълни още бившият шеф на кабинета на Румен Радев. 

 

При ДБ проблемът е, че елитът на партията продаде духът на избирателите. За Слави Трифонов, Методиев коментира, че се опита да дръпне министрите от служебното  правителство, проведоха се няколко срещи, но това не сработи.

 

"Затова си тръгнах от президентската администрация още преди повече от година. Кирил Петков може да се среща със Слави и президентът казва, че е ок и не го интересува, а за моята среща на Боровец се вдигна огромен шум. Всичко това се прави с цел – страната да е в хаос, а президенът да изиграе ролята на спасител, не може да се превръща президентството в офис на "Отворено общество" и да се потъпква Конституцията", заяви още Методиев.

 

За влизането на прокуратурата миналата година, политологът определи като абсурд да се говори за нахлуване. "Главният секретар ги пусна, предполагам с разрешението на президента, който дойде на работа чак следобед. Истината е, че нахлуване нямаше, проблем беше, че бе безумно да влизат въоръжени и с качулки", разкри Методиев.

 

"Не знам как по-голяма част от настоящото служебно правителство биха останали в следващото тъй като срещу всички тях има достатъчно натрупани негативи. Кирил Петков все още е с двойно гражданство, а може би единствено Гълъб Донев си върши работа. Категорично 2 в 1 избори, като на първи тур трябва да са парламентарните", заяви още Методиев.

Още от "Мнения и анализи"

Хампарцумян: Резултатите на Тръмп са катастрофални. Борсите са най-адекватният измерител на успеха или неуспеха на едни

Да си съберем европейските глави и да си изградим системите за индустриално производство, отбрана, финанси - всичко, което ни трябва, добавя бившият банкер

Прочетете повече прочетете повече

Хей, глупако, здравей! Таваните на българските медии са осеяни със стотици осветителни тела, но отказват да използват пр

Как ще гласуваш за комедиантите от "Възраждане", "Меч" и "Величие" бе! Как за БСП бе, тъпак! Тази столетница води стогодишна война срещу българските интереси и се гордее с това

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Научна конференция "Тероризъм, насилие и политика в България между двете световни войни. Сто години от атентата в църква

С това събитие искаме да почетем паметта на жертвите на това злодеяние и в стремежа си да очистим разказа за близкото ни минало от комунистическите фалшификации, заявяват организаторите

Последни новини

Най-четени