Мария Габриел - с най-високо доверие в кабинета според софиянци

Доверието в правителството нараства - 39.2% от запитаните вярват на кабинета Денков - Габриел

Мария Габриел
Мария Габриел Източник: Zonanews

Данни за нагласите на хората в София спрямо политиците според проучване на Центъра за анализи и маркетинг в началото на кампанията бяха представени от директора на центъра Юлий Павлов на пресконференция в БТА.

 

Външният министър Мария Габриел се радва на най-високо доверие - на 37.2% от запитаните. Премиерът Николай Денков също е с високо обществено доверие - 35.9%. Румен Радев има подкрепата на 32.6% - над два пъти по-ниско, отколкото преди няколко години. Доверието към Кирил Петков е 26.7%, към Бойко Борисов - 26.2%, към Асен Василев - 25.3% и Христо Иванов - 23.1%.

 

Мария Габриел и Николай Денков
Мария Габриел и Николай Денков Източник: БГНЕС

Важно е да се отбележи, че доверието в правителството нараства - 39.2% от запитаните вярват на кабинета Денков - Габриел. Други 39.1% смятат, че правителството се справя успешно със задачите си, докато 39.8% смятат, че се справя неуспешно. Доверието в президентството обаче спада - 28.5% от запитаните отговарят, че вярват на държавния глава. Парламентът по традиция е с ниско доверие - 20.4%.

 

На въпрос кой е най-сериозният проблем пред страната в момента, 48.3% от запитаните отговарят, че това са високите цени и инфлацията, 23.8% са на мнение, че това е борбата с корупцията, 13.3% определят като най-важно присъединяването към Шенген и Еврозоната, 12.2% от анкетираните заявяват, че най-сериозният проблем пред страната е съдебната реформа и промените в Конституцията.

Още от "Мнения и анализи"

Тома Биков: За пръв път виждам големите търговски вериги да рекламират промоциите си от сградата на МС

Надявам се подобен подход да бъде приложен и към хилядите малки магазини, които все още нямат достъп до ефира на МС, пише във фейсбук депутатът от ГЕРБ-СДС

Прочетете повече прочетете повече

Българската култура започна да се забелязва по света! Недопустимо! Намалете парите веднага!

И колкото повече слушам как "Прогресивна България" реже именно културата, толкова повече си мисля, че това не е прогресивен проект. Това е културен вандализъм с PR отдел, пише Явор Кирин

Прочетете повече прочетете повече

Икономист: Радев надминава Виденов, който се опита да контролира търговията с ограничен кръг стоки и услуги. Румен Радев

Три десетилетия по-късно дори по-голямо парламентарно мнозинство на новата формация на премиера Румен Радев отива смело далеч по-напред, реабилитирайки всеобхватно централното планиране

Прочетете повече прочетете повече

Експерт: Сегашният модел на НАТО е неефективен, затова е необходима нова отбранителна структура с участието на Украйна

Богдан Попов припомни, че Украйна постигна пълна оперативна съвместимост с НАТО по отношение на оръжия и военна техника още през 2023 г.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени