Младен Маринов: Т.н. "партии на промяната" са истинското задкулисие в българската политика

Подкрепям решението на Специализираната прокуратура да се самосезира и да извърши проверка на скандала "500 k", пише той

Младен Маринов
Младен Маринов Източник: ПП ГЕРБ
От фейсбук профила на бившия вътрешен министър
 
Като народен представител напълно подкрепям решението на Специализираната прокуратура да се самосезира и да извърши проверка на скандала "500 k". Този скандал извади наяве едни от най-грозните реалности в истинското задкулисие на българския политически живот, наречено "партии на промяната". Към какво са имали намерение да ни променят тези партии, надявам се, ще стане ясно след действията на компетентните прокурори.
 
Без да взема страна в скандала между депутатите от ИБНИ и ИТН, нашата парламентарна група ще предложи създаването на анкетна комисия в Народното събрание, ако, разбира се, държавният глава не го разпусне в следващите дни. Днес, ние декларирахме това наше намерение и от трибуната в пленарната зала.
 
Призовавам служебното политическо ръководство на МВР, ако в хода на проверката получи указания за извършването на съответните следствени действия по скандала, да положи поне същите усилия като тези, с които бяха преследвани и репресирани кметовете, общинските ръководители и симпатизантите на ГЕРБ по време на последната предизборна кампания!
 
 
 
 
 

Още от "Мнения и анализи"

ISW: Русия оправдава войната в Украйна с митове за ВСВ

Руският военен министър Белоусов изрично определи мащабните руски военни реформи като подготовка за бъдещ конфликт с НАТО, тъй като председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заплаши европейските страни, които подкрепят Украйна

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени