"Плановете" на Русия срещу НАТО ще доведат Алианса почти до Санкт Петербург

Това написа в Twitter Михаил Подоляк

Съветникът към украинското президентство Михаил Подоляк
Съветникът към украинското президентство Михаил Подоляк Източник: UA News

Русия аргументира пълномащабната си война срещу Украйна с желанието да предотврати встъпването й в НАТО. Истината е, че вследствие на тази агресия и сигурното встъпване на Швеция и Финландия в пакта, Москва ще "получи" НАТО на половин час от Санкт Петербург. 

 

При това след като претърпи загуби в армията и икономиката си. Това написа в Twitter Михаил Подоляк, съветник на ръководителя на кабинета на украинския президент. 

 

 

"Русия заявява, че е започнала войната, за да не допусне влизането на Украйна в НАТО. След влизането на Швеция и Финландия Кремъл ще получи НАТО на половин час път с кола от Санкт Петербург. Над 20 хиляди загинали руски войници. Разрушена икономика. Пълна изолация. По "спецоперацията" върви по план. Какъв план е това?", отбелязва Подоляк. 

 

Както вече писахме, правителството на Финландия обсъжда и е склонно да подкрепи присъединяването на страната към НАТО. Правителството на Швеция вече е решило да подаде заявление за членство в НАТО на срещата на Алианса в Мадрид в края на юни. 

Още от "Мнения и анализи"

Психологът Росен Йорданов: Не можеш да кажеш снощи като Асен Василев, да се ококори снощи по "Панорама" и да вика: "Ние

Боже Господи! Дъвка за наивници. Ако някой вярва на това, чудесно. Аз ще си хвърля дипломата тук в студиото, ако това се случи, заяви Йорданов

Прочетете повече прочетете повече

ISW: Кремъл иска Западът и Украйна да капитулират пред руските искания

Макар ситуацията в някои конкретни сектори на фронтовата линия да е сериозна, особено в посока Покровск и Гуляйполе, твърденията на Путин и руските държавни медии са преувеличени и не съответстват на реалността на бойното поле

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени