Социологът Боряна Димитрова: Страната лети към нови избори

Новите избори няма да променят съществено ситуацията, добави тя

Боряна Димитрова
Боряна Димитрова Източник: Алфа Рисърч

Това вече е ескалиране на политическата криза. Всички виждат, че страната лети към нови избори. Към настоящият момент в тази степен на изостреност между партиите показва, че се върви с бързи стъпки към това. Това каза по БНТ социологът Боряна Димитрова.

 

"Новите избори няма да променят съществено ситуацията. Виждаме и друго, че партиите все повече говорят на твърдите ядра, разчитат на следващи избори, а мълчаливото мнозинство остава встрани. Партиите трябва да търсят нов начин на взаимодействие, защото е ясно, че вече не можем да излъчим твърди мнозинства", обясни социологът.

 

"Не изключвам в ескалацията на кризите да се роди или нов вид управление, или еднолично управление. Партиите трябва да си дадат сметка, че не може да има блокиране на парламентаризма", каза още тя.

 

Според Димитрова по-големият проблем е, че дискредитирайки се една друга партиите вече дискредитират парламентаризма. Няма да мине много време преди партиите да се изправят пред ситуацията да осигуряват кворум.

Още от "Мнения и анализи"

Ясно отхвърляне на мирните инициативи на САЩ. Какво каза Лавров в скандално интервю за американската аудитория - анализ

Лавров повтори, че Русия разглежда разширяването на НАТО и предполагаемото "нарушаване на руските интереси за сигурност" като една от "основните причини" за войната

Прочетете повече прочетете повече

Готов ли е Путин да прекрати т.н. "СВО" след срещата в Аляска: ISW даде неочакван отговор

На съвместната пресконференция с Тръмп Путин не каза нищо, което да показва готовност за компромис или отказ от военни цели, коментират анализаторите от института

Прочетете повече прочетете повече

Алфа Рисърч: Вече повечето българи подкрепят въвеждането на еврото, доста фирми ще вдигат заплатите

Основните притеснения сред българските граждани продължават да са съсредоточени върху краткосрочните ефекти, непосредствено след (а вече – и преди) въвеждането на еврото

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени