Та на кого трябва да дадем сто дни?

Ясно е, че се прави много за семейно-родовите и емоционални назначения – никога не сме имали родов Министерски съвет

Министерски съвет
Министерски съвет Източник: Zonanews

Живка Кехайова, Zarata.info

Та на кого трябва да дадем сто дни? Питам онези, които реагират болезнено на критиките към сегашната власт, а уж критиката е полезна за всяка власт и викат да изчакаме поне 100 дни преди да питаме защо никой нищо не прави. Под нищо не прави имам предвид за реалното управление на икономиката, на държавата.

 

Иначе, ясно е, че се прави много за семейно-родовите и емоционални назначения – никога не сме имали родов Министерски съвет, изплетен от кумове, кумици, братовчеди, съдружници и дори бивши и настоящи любовници, както говорят злите езици, при това накуп.

 

ПППП чрез своите представители, властват вече девет месеца, а Кирил вече беше премиер, както и Асен – финансов министър, та би трябвало да са наясно със ситуацията, оставена от собствените им правителства.


БСП не са излизали реално от властта – просто се сменяха различни клики във властта от почти 80 години, без малко.


ДБ са непрестанно във властта с различните си крила в зависимост от конюнктурата (Прокопиев се грижи за това), от поне 30 години.


А, да – на ИТН, може би? Макар че, ако излезе вярна приказката за връзка с ДПС… не знам – от империята ли да броим, или от Догановия мандат отпреди 1989 г., т.е. от ДС периода насам?


Или може би на президентската квота в новото правителство – ама нали именно Радев чрез тях управлява определени, най-вече силови и насилващи ресори от 9 месеца?


Та на кого точно викате да даваме сто дни и от кога?


Може би на България? Или на отчаяния електорат, който избра и натамъни точно тези, по вина на предишните, разбира се, които не усетиха кога и как да подработят нещата за по-приемлива алтернатива.

Още от "Мнения и анализи"

Българската култура започна да се забелязва по света! Недопустимо! Намалете парите веднага!

И колкото повече слушам как "Прогресивна България" реже именно културата, толкова повече си мисля, че това не е прогресивен проект. Това е културен вандализъм с PR отдел, пише Явор Кирин

Прочетете повече прочетете повече

Икономист: Радев надминава Виденов, който се опита да контролира търговията с ограничен кръг стоки и услуги. Румен Радев

Три десетилетия по-късно дори по-голямо парламентарно мнозинство на новата формация на премиера Румен Радев отива смело далеч по-напред, реабилитирайки всеобхватно централното планиране

Прочетете повече прочетете повече

Експерт: Сегашният модел на НАТО е неефективен, затова е необходима нова отбранителна структура с участието на Украйна

Богдан Попов припомни, че Украйна постигна пълна оперативна съвместимост с НАТО по отношение на оръжия и военна техника още през 2023 г.

Прочетете повече прочетете повече

Моделът "Путин-Радев" овладява европейска и натовска България

Такива като Радев не се поправят, не се преосновават, не се кооптират, не подлежат на облагородяване. Той е като упорит и много досаден плевел, който трябва да се изкоренява, пише политологът Антон Тодоров

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени