Китай изстреля спътник за дистанционно наблюдение на Земята

Спътникът е изстрелян с ракета-носител "Чанчжън-4В" от космодрума Тайюан в северната провинция Шанси

Земята
Земята Източник: Zonanews
Китай изстреля успешно спътника "Гаофън-11-03" за дистанционно наблюдение на Земята, съобщи ТАСС, позовавайки се на Китайската корпорация за аерокосмическа наука и технологии (CASC).
 
Спътникът е изстрелян с ракета-носител "Чанчжън-4В" от космодрума Тайюан в северната провинция Шанси. Той е 397-ият поред за ракетите-носители от серията "Чанчжън".
 
От корпорацията съобщават, че спътникът ще се използва за нуждите на градското развитие, селското стопанство, както и при извършване на геодезия, пътно строителство, предотвратяване и справяне с природни бедствия, предаде БТА.
 
Пекин активно развива националната космическа програма, разработвайки метеорологични, телекомуникационни и навигационни спътници, както и технологии за изследване на Луната. Китайски учени същевременно изпълняват проект за изследване на астероиди и Марс. В орбита е в процес на изграждане китайска космическа станция, която по план трябва да започне работа през 2022 г.

Още от "Светът"

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Марко Рубио: Навлизането на руски дронове в полското въздушно пространство е "недопустимо", вдигнати са във въздуха умиш

Ако доказателствата ни доведат до това заключение, тогава очевидно ще става въпрос за изключително ескалиращ ход, продължи Рубио.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени