Руски космонавти изхвърлиха боклук в открития космос

Предметите, изхвърлени от космонавтите по време на разходките им в открития космос, след известно време изгарят в атмосферата

Космос
Космос Източник: Zonanews

Руският космонавт Олег Новицки, който заедно с колегата си Пьотр Дубров пребивава на Международната космическа станция (МКС), изхвърли боклук в открития космос, пише "24 часа". Капачета и клапани станаха непотребни, след като двамата космонавти осъществиха дейности за свързването на Ethernet LAN и други два високочестотни телевизионни комуникационни кабела, както и антенни към модула "Наука" по време на втората им космическа разходка за седмица.


Мисията им продължи 7 часа и 20 минути. Руските космонавти продължават дейностите по интегрирането на многоцелевата лаборатория. Олег Новицки опакова боклуците и ги изхвърли в открития космос.


"Пуснах ги и според мен мина добре", каза той в разговор с командния център в Роскосмос. Предметите, изхвърлени от космонавтите по време на разходките им в открития космос, след известно време изгарят в атмосферата.

Още от "Русия и Украйна"

Агентът на КГБ Кирил и Кремъл: защо санкциите не са просто символични

Санкциите на ЕС срещу руския патриарх Кирил, към които България отказа да се включи, не са опит за преследване на християнски духовник. Кой е полк. Гундяев и каква е ролята му в политиката на Кремъл

Прочетете повече прочетете повече

Руските мекерета в София се задействаха - според "Politico" България е против част от новия пакет санкции на ЕС срещу Ру

Според изданието EU Observer Комисията е предложила в санкционния списък да бъде включен руският патриарх Кирил. Като причина се изтъква подкрепата му за войната в Украйна

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени