Министър Красимир Вълчев: Нямам притеснения, ще се ваксинирам, когато ми дойде реда

Мога да променя края на учебната година със заповед, но началото - не мога да пипам, обясни той

Министър Красимир Вълчев
Министър Красимир Вълчев Източник: NOVA

"Издали сме правила, според които всички прозорци трябва да се отварят в началото на междучасието, да се затварят в края, въведохме задължително носенето на маски, но в края на часа се прави т.н. почивка от носенето на маски и тя е свързана с отварянето на прозорците в края на часа. Закупени са достатъчно възздухопречистватели, знаете, че вирусът е аерозолен", каза в предаването "Здравей, България" по NOVA министърът на образованието Красимир Вълчев.

По отношение на ваксинирането министър Вълчев каза, че има по-скоро предпазливост, а не антиваксърски настроения. 25 % не е малък процент, убедени сме, че ще се увеличи, каза министър Вълчев на зебелжката на водещия, че готовите за ваксиниране сред учителите са малко. "Нямам притеснения, ще се ваксинирам, когато ми дойде реда", категорично каза Красимир Вълчев. 

Началото на учебната година е фиксирано със закон. Мога да променя края на учебната година със заповед, но началото - не мога да пипам. Може да се промени, но от НС, обясни министър Вълчев. "Но не го препоръчвам, още повече, че и аз като министър, и НС сме към края на мандата си", поясни Вълчев. 

Карантинирането на цяла паралелка е важен елемент от прекъсването на взаимодействието между заразено дете и останалите. Такъв е здравният протокол и той трябва да се спазва дори от дете, което е специфичен случай - карантинирано е заради болен роднина в семейството, после е карантинирано отново, защото то се е заразило коронавирус. И трябва да се карантинира трети път, ако в неговия клас бъде открито дете, заразено от Ковид-19, разясни министър Красимир Вълчев. 

Още от "Образование и религия"

Почина проф. д-р Петър Ангелов - дългогодишен преподавател в Историческия факултет на Софийския университет

Той е преподавал дисциплините "Средновековна българска история", "История на България (VIІ–XIV в.)", "Българската средновековна дипломация", "България и българите в представите на византийците (VII–XIV в.)"

Прочетете повече прочетете повече

В София ще се проведе IV Национална училищна конференция "Споделени педагогически практики в преподаването на природни н

През годините форумът се утвърди като платформа за обмен на добри практики и иновативни подходи в преподаването на природни науки

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени