Министърът на образованието: Не се планира удължаване на междусрочната ваканция

Вълчев отбеляза, че пикът на грипа винаги е през януари

Министър Красимир Вълчев
Министър Красимир Вълчев Източник: Пресцентър на МОН

Въпреки нарастващата заболеваемост сред децата, не се планира удължаване на междусрочната ваканция. Това заяви министърът на образованието и науката в оставка Красимир Вълчев, цитиран от БНР. Междусрочната ваканция за учениците е от 31 януари до 2 февруари включително.

 

Вълчев отбеляза, че пикът на грипа винаги е през януари. Той подчерта, че заболеваемостта сред учениците не е малко, но не е и толкова голяма. По думите му грипна епидемия е обявена само в три области в страната. Там учениците са преминали към онлайн обучение.

 

Министърът на образованието посочи, че ключови за решението дали ще се удължи междусрочната ваканция ще са данните от идните дни. Той добави, че засега остава графикът на учебното време, което имаме, и решенията ще се вземат област по област.

Още от "Образование и религия"

INSAIT нареди България сред лидерите в алгоритмите на водеща световна конференция

По брой приети статии INSAIT, част от СУ "Св. Климент Охридски", се нарежда пред университетите Кеймбридж и Харвард и редица водещи институции в САЩ и Европа, като изравнява резултата на "Цинхуа" – номер 1 университет на Китай

Прочетете повече прочетете повече

МОН стартира мащабен проект – нови дигитални ресурси влизат в дигиталната раница

Предвижда се  цялостно надграждане и функционално разширяване на националната платформа "Дигитална раница", която ще се развие като интелигентна среда за създаване, управление и използване на дигитално образователно съдържание

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени