МС решава за 15-те дни отсъствие по домашни причини за учениците

Това ще стане на редовно заседание на правителството днес, сряда, от 10 часа

Ученици
Ученици Източник: Zonanews

Министерският съвет ще гласува за предложението дали учениците да могат да отсъстват до 15 дни в една учебна година по домашни причини. Това ще стане на редовно заседание на МС днес, сряда, от 10 часа.

 

В програмата е предвидено обсъждане на проект на постановление за изменение на наредбата за приобщаващото образование, внесен от министъра на образованието и науката Галин Цоков.

 

"Ще обсъдим механизми за това да не се ползват наведнъж всичките дни, защото има и недобросъвестни родители. Класният ръководител трябва да има контрол", заяви Цоков преди дни.

Още от "Образование и религия"

Започва Страстната седмица, последната от живота на Иисус Христос и посветена на неговите страдания

На Велики понеделник Иисус Христос, влизайки в Йерусалимския храм, се разгневил на събралата се тълпа. Храмът за молитви бил превърнат в тържище и в гнева си Божият син прекатурил масите на търговците

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени