Национално външно оценяване по български език и литература днес за над 110 000 седмокласници и десетокласници

Максималният брой точки е 100 и не се преобразуват в оценки

Ученици
Ученици Източник: Zonanews

Над 110 000 седмокласници и десетокласници се явяват на национално външно оценяване по български език и литература днес.

Изпитите ще се проведат в училищата, в които учат.

 

За да могат да влязат учениците, трябва да имат документ за самоличност. Задължително е да пишат с черен химикал. Изпитът за десети клас започва в 9 часа, а този за седми - в 10.

 

Малко преди 8 часа в Министерството на образованието ще бъде изтеглен вариантът на изпита, по който учениците ще пишат. Има и видеонаблюдение, и квестори, които следят да няма преписване.

 

Максималният брой точки е 100 и не се преобразуват в оценки. Резултатите и от двата изпита ще са ясни до 28 юни.

Още от "Образование и религия"

Подкрепата за българските неделни училища зад граница е национален приоритет

Това каза заместник-министърът на образованието и науката проф. Сеня Терзиева-Желязкова при откриването на 19-та годишна конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени