От 23 март до 9 май студентите от български и чуждестранни университети могат да кандидатстват за стаж в държавната администрация

Кандидатстването е онлайн

Студенти
Студенти Източник: Pixy

Студентите от български и чуждестранни висши училища могат да проведат своя пълноценен летен стаж във всички структури на държавната администрация в цялата страна, в рамките на Програмата за студентски стажове в администрацията, управлявана и координирана от Министерския съвет. Кандидатстването е онлайн, стартира на 23 март и продължава до 9 май 2024 г.

 

Избирайки стаж по програмата, студентите получават възможност да се запознаят с устройството и функциите на българската държавна администрация, да придобият практически опит и нови професионални умения, да прецизират личните си планове за кариерно развитие. Близо 500 са вече отворените позиции за студентски стажове от структурите на администрацията.

 

Всички позиции за стаж се публикуват на специализирания  модул  на Портала за работа в държавната администрация.  За да се гарантират оптимални възможности за избор на студентите, обявите са селектирани по област на висше образование, а не по професионално направление.

 

Минималната и максималната продължителност на стажовете е от 5 до 20 работни дни, което позволява на студентите да осъществят повече стажове, без да нарушават учебния си процес.

 

Публикуването на обявите, първоначалният подбор на кандидатите и класирането се осъществяват изцяло онлайн на портала. Провеждането на интервютата и на самите стажове може да бъде както присъствено, така и дистанционно. Стажовете продължават да са неплатени.

Още от "Образование и религия"

Премиерът Росен Желязков: Нито едно дете не трябва да бъде оставено извън образователната система, осигуряваме пълна моб

Премиерът посочи, че благодарение на механизма близо 75 000 деца са върнати в клас и за първи път делът на преждевременно отпадналите деца спадна до около 9%

Прочетете повече прочетете повече

INSAIT стартира съвместна програма с лабораторията по изкуствен интелект на Масачузетския технологичен институт на САЩ

Специално за събитието в страната ни пристига  проф. Армандо Солар-Лезама – директор на Лабораторията по изкуствен интелект на Масачузетския технологичен институт

Прочетете повече прочетете повече

Международни експерти от страната и чужбина обединиха сили в развитието на иновативни STEAM активности

Събитието, организирано от издателство "Клет България", се проведе на 27 юни в хотел "Балкан" в гр. София и събра водещи експерти от България, Сърбия и Словения

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени