Червената линия на ГЕРБ е изборът на председател на НС, заяви Христо Гаджев

Ако ПП-ДБ подкрепят нашия кандидат - ще има преговори, добави той

Христо Гаджев, ГЕРБ-СДС
Христо Гаджев, ГЕРБ-СДС Източник: Zonanews

Дали бъдещи преговори за правителство са обречени, зависи от това доколко политическите сили ще проявят разум. Това заяви избраният за депутат от ГЕРБ-СДС Христо Гаджев. В студиото на Bulgaria ON AIR Гаджев каза, че е логично да има преговори между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, независимо, че няма голямо доверие помежду им.

 

"Ако искаме да има стабилност и по-дълго управление, логично би било председателят на НС да е от ГЕРБ-СДС. Ако нямаме успех в избора на председател, логично е да нямаме успех и в избора на правителство", допълни Гаджев.

 

Като пример за добри председатели на парламента, излъчени от ГЕРБ, той даде Рая Назарян и Росен Желязков., но допълни, че все още обаче няма конкретно име, което от партията да излъчват за председател на 51-ото НС.

 

Пред Bulgaria ON AIR Гаджев изрази надежда в партиите да са по-разумни и да не се гледат само партийните интереси. От ГЕРБ нямат проблем с касирането на изборите и ново броене на бюлетините, тъй като резултатите на партията от последните години са устойчиви, без значение дали управлява служебно или редовно правителство: "Ако това ще реши някакъв проблем - нека отидем на повторно преброяване. В крайна сметка, резултатът трябва де е стабилност за България".

 

Червената линия на ГЕРБ на този етап е изборът на председател на 51-ото Народно събрание. На 11 ноември ще стане ясно дали ще има преговори за правителство.

 

"Необходими са разговори с ясно разписано споразумение - конкретни дати, срокове и отговорност. Предишният път без подписи беше грешка. Нужно е коалиционно споразумение, върху което да се работи и да се знае, че всички парти, които са го подписали, носят отговорност", категоричен беше избраният за депутат от ГЕРБ-СДС Гаджев.

Още от "Политика"

Софийската районна прокуратура протестира оправдателната присъда на Лена Бориславова

В съдебната зала не са станали ясни мотивите за определената присъда. Наблюдаващият прокурор ще допълни протеста, щом съставът на съда съобщи мотивите за решението си

Прочетете повече прочетете повече

Правителството прие Национална програма за предотвратяване и противодействие на трафика на хора и закрила на жертвите за

В рамките на Националната програма за 2025 г. се предвижда устойчивото функциониране и надграждане на специализираните услуги за жертви в София, Варна и Бургас

Прочетете повече прочетете повече

Вицепремиерът Караджов: GIS системите са важни за ключови реформи като единния билет и високоскоростния интернет до малк

Гроздан Караджов каза още, че много важно е мястото на Географските информационни системи в развитието на Единната информационна точка

Прочетете повече прочетете повече

КС: Председателят на НС не може еднолично да отклонява предложение за провеждане на референдум

На 9 май Радев предложи да се проведе национален референдум, на който гражданите да отговорят на въпроса: "Съгласни ли сте България да въведе единната европейска валута "евро" през 2026 г.?"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени