Александър Йорданов: От два века Русия води хибридна война срещу България

Форумът в Ловчанско читалище "Наука – 1870 г." ще продължи два дни, в които ще бъдат представени 16 доклада. Модератор е политологът Антон Тодоров

Александър Йорданов
Александър Йорданов Източник: Zonanews

"Истината е това, което не достига на българския народ и българското общество десетилетия наред. Докато ние не си изясним ролята на Русия в нашата история – по-далечна, по-близка, особено на 20-ти век, ние няма да знаем истината за самите себе си. Истината за руската намеса в българската политика, държавност, общество е практически истината за самите нас. Това познание трябва да го постигнем", каза Александър Йорданов, евродепутат от ЕНП/ГЕРБ-СДС. Той участва в откриването на научната конференция "Руският фактор в българските кризи" в Ловеч.

 

Форумът в Ловчанско читалище "Наука – 1870 г." ще продължи два дни, в които ще бъдат представени 16 доклада. Модератор е политологът Антон Тодоров. 

 

"Тази конференция ще се разположи върху документите, фактите от нашата история. Аз я възприемам като конференция за съдбата на България", посочи Йорданов. Той предложи форумът да стане пътуващ и да обиколи цялата страна. "Това трябва да стане национална кампания, в която да обясним себе си, като се оттласнем от злото, което ни е постигало в тези десетилетия. Русия води от повече от два века хибридна война срещу българския народ и България", заяви Александър Йорданов.

 

По думите му трябва да започнем да се държим като отговорна, сериозна, европейска българска държава. "Трябва да се говори. Демокрацията започва с гласност, да говорим с истината за нещата", каза още евродепутатът.

 

Научната конференция бе открита още от кмета на общината Корнелия Маринова, както и от Асим Адемов - евродепутат от ЕНП/ГЕРБ-СДС. Присъстват също Даниел Митов - заместник-председател на ГЕРБ и депутат в 49-ото Народно събрание, а сред участниците със свой доклад е и заместник-министърът на отбраната Атанас Запрянов, предаде БТА.

Още от "Политика"

Свалиха охраната на лидера на ГЕРБ Борисов и на лидера на ДПС Пеевски

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов направи първи коментар в социалните мрежи. В публикация във Facebook той заявява: "Радвам се, че в българските служби вече няма данни за вътрешни и външни заплахи срещу мен"

Прочетете повече прочетете повече

ДПС предлага парламентарна комисия да разнищи случая "Петрохан"

Вносителите на предложението за създаването на комисията посочват, че случаят "Петрохан" надхвърля рамките на обичайно криминално деяние, като той вече е казус със значим обществен и институционален отзвук

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Тянкова от ПБ: Хоризонтът е до края на лятото и началото на есента да има попълнена квота на ВСС

За да има съдебна реформа, трябва да има добре работещ Висш съдебен съвет, надява се председателят на временната правна комисия в 52-ото Народно събрание

Прочетете повече прочетете повече

Бюджетната комисия в НС прие пакетите с антиинфлационни мерки на "Прогресивна България"

С промени в Закона за защита на потребителите се въвежда забрана за увеличаване на цените на стоките и услугите. Това обаче идва с уточнение - мярката ще важи, освен ако поскъпването не е икономически обосновано

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени