Антоанета Цонева: Никакъв Армагедон не се задава - ротацията ще мине

Тя определи като "станиолен шум" дебатите около предстоящото посещение на българска делегация в САЩ

Антоанета Цонева
Антоанета Цонева Източник: Zonanews

"Никакъв Армагедон не се задава - ротацията ще мине", заяви депутатът от ПП-ДБ Антоанета Цонева пред БНТ. $Ротацията е във фокуса на вниманието, защото е необичайна практика за българския политически живот, но не се очакват големи сътресения в кабинета, коментира тя. Не очаквайте големи трусове и размествания в кабинета. Целта е да има управление, което да може да продължи инерцията и посоката, което е поело. Влизането на един нов министър отнема месеци, а в това правителство темпото е изключително силно", добави тя.

 

Със сигурност ще се изпълни смяната на министър-председателя - все още обаче не е ясно дали Николай Денков ще заеме мястото на Мария Габриел във външното министерство или ще се върне в образователния ресор.

 

"Това е въпрос на колективно решение на органите на мандатоносителите. Не е драма дали някой министър ще бъде сменен - те просто трябва да са наясно с посоката и да издържат на темпото на кабинета", каза Антоанета Цонева.

 

Някои министри работят изключително силно, коментира Цонева и посочи за пример екоминистъра и неговия екип. Тя определи като "станиолен шум" дебатите около предстоящото посещение на българска делегация в САЩ.

 

"Много по-важни неща се случиха в парламента само за една седмица. Приехме нова формула за референтните цени на лекарствата за онкоболни. Завършват промените в Закона за БНБ, който трябва да осигури интеграцията на нашата централна банка в системата на еврото".

Още от "Политика"

Днес ще се проведе първият редовен парламентарен контрол със служебното правителство в НС

Ще отговарят служебният министър-председател Андрей Гюров и министрите Георги Клисурски, Надежда Нейнски, Атанас Запрянов, Михаил Околийски, Юлиян Попов и Димитър Илиев

Прочетете повече прочетете повече

Росен Плевнелиев: Кабинетът "Гюров" е на ПП-ДБ, трасира пътя на Радев към властта, цели изчегъртване на ГЕРБ

Олигархията и корупцията възникват на трите каци с мед: обществените поръчки, приватизацията и обществените пари, добави бившият държавен глава

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени