Атанас Атанасов: Има идея да съм конституционен съдия, но не съм сигурен, че там ми е мястото

Образно казано президентът пресолява супата, така депутатът от ПП-ДБ коментира днешните критики на държавния глава към управляващите

Атанас Атанасов, ПП-ДБ
Атанас Атанасов, ПП-ДБ Източник: Zonanews

Не е обсъждан въпроса за министри на ДПС (при ротацията, бел.ред.), те не са и предявявали такава претенция. Съставът на правителството ще е предложение на Мария Габриел, съвместно с Николай Денков. Първо ще направим оценка на всеки от сегашните министрите как се е представил. Персонален състав не сме обсъждали". Това каза днес пред Би Ти Ви депутатът от "Продължаваме промяната - Демократична България" Атанас Атанасов.


В отговор на въпрос той посочи, че ако има нужда би станал министър, но подобен въпрос не е бил обсъждан. "Има идея да съм член на Конституционния съд, но не съм сигурен, че там ми е мястото", каза още Атанасов.


"Такива парцелирания - не. Ще предлагаме доказани експерти и никакви квоти". Така депутатът Атанасов отговори на въпрос по Би Ти Ви дали ДПС ще получат една трета от председателските места в регулаторните органи. Тази позиция на "Продължаваме промяната - Демократична България" е била потвърдена за пореден път на обсъждане вчера.

 

"Хубаво е да критикуваш, но образно казано президентът пресолява супата", така депутатът от ПП-ДБ коментира днешните критики на държавния глава към управляващите. Според Атанасов откакто България има редовно правителство, Румен Радев не е казал една добра дума за управляващите. "Гроздето е кисело. Понеже те не са част от този процес, затова критикуват. Хубаво им беше да управляват дълго и безконтролно", допълни депутатът.


Попитан, защо до неотдавна "Продължаваме промяната - Демократична България" са били на мнение, че Борисов не трябва да има достъп до властта, а сега управляват с него, Атанасов уточни, че такъв е бил гласът на народа. "Сега Борисов не управлява еднолично. В определени сфери антагонистичните противоречия между различните част на мнозинството са гаранция срещу корупционните мрежи и тяхното ограничаване", защити сегашната формула на управлението той.


Попитан каква промяна в прокуратурата е оглавяването и от Борислав Сарафов, Атанасов посочи, че това е моментно състояние. "Демокрацията е сложно нещо и иска търпение и време", допълни депутатът.

Още от "Политика"

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Желязков: Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа от Европа и САЩ

Днешната видеоконференция на "Коалицията на желаещите" подчерта основната задача за спиране на убийствата и подкрепата за траен и справедлив мир, основан на принципите на международното право, добави премиерът

Прочетете повече прочетете повече

Очаква се предложението за размера на минималната заплата за 2026 г., експерти коментираха запазването на сегашния механ

Социалният министър Борислав Гуцанов вече обясни, че ако остане сегашният механизъм, МРЗ за следващата година ще бъде около 1200 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Министър Гроздан Караджов съобщи за автомобил, карал със скорост между 190 и 210 километра в час по АМ "Тракия" (ВИДЕО)

Подадох сигнал в Пътна полиция и нарушителят беше спрян на входа на град Бургас! Подадохме заедно със служителя на НСО сведение, за да дадем шанс на органите да санкционират нарушителя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени