Атанас Атанасов: Предложението на Кирил Петков за заплатите е много наивен ход

Ще дадем оръжие на Украйна

Атанас Атанасов заговорничи с групата на БСП
Атанас Атанасов заговорничи с групата на БСП Източник: Zonanews

Бившият комунистически прокурор, а днес съпредседател на ДБ Атанас Атанасов заяви пред bTV, че другата седмица парламентът ще гласува военна помощ за Украйна. 

 

Той подчерта, че е сигурен в решението, което ще вземе Народното събрание, и то ще е за изпращането на военна и техническа помощ към Украйна. Атанасов каза това по повод заплахите, идващи от БСП, че напускат коалицията ако "патрон или калашник заминат за Украйна".

 

"Убеден съм, че решение за доставка на оръжия ще има и правителството ще се запази. В тази сложна четворна коалиция не е толкова лесно да се взимат решенията", каза още някогашният любимец на Градския и Областния комитет на БКП-Разград.

 

Той допълни, че предложението на премиера Кирил Петков българите да даряват пари на Украйна, за да си купува оръжия, е "много наивен ход".


Изказването му дойде, след като вчера управляващата четворна коалиция не излезе с еднозначно решение дали българската държава да окаже военна помощ. Това стана на извънредно заседание на коалиционния съвет. Темата ще се обсъжда отново след завръщането на водената от премиера делегация от представители на три формации в управлението в Киев в следващите дни. Част от нея ще е и самият Атанасов.


Против изпращането на военна помощ са от БСП, като лидерът на партията Корнелия Нинова, която е и министър на икономиката, обяви, че няма да подпише подобен документ. "Демократична България" и "Има такъв народ" подкрепят изпращането на оръжия.

Още от "Политика"

Борисов се срещна с Джим О'Брайън, ''обсъдили доста грешки от миналото''

Трите правителства на ГЕРБ положихме мащабен комплекс от усилия за диверсифициране на енергийните източници на страната. България вече не зависи единствено от руския нефт и газ, подчертал пред гостите си той

Прочетете повече прочетете повече

Сачева: Добре дошло е, че ДПС-НН подкрепят кабинета, но не е необходимо партията да бъде коалиционен партньор

Всички детайли в доклада още веднъж показват, че нашите критики по отношение на проинфлационната политика на Асен Василев като финансов министър са били напълно основателни, посочи тя

Прочетете повече прочетете повече

Блиц контрол и редовен парламентарен контрол включва програмата на днешното пленарно заседание

Поради командировка извън страната в заседанието за парламентарен контрол няма да участва вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов и министърът на вътрешните работи Даниел Митов

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Вярвам, че в партньорство със САЩ и Европа българският народ и бизнес ще постигнат мечтите си

Премиерът отбеляза, че със създаването и работата на камарата българският бизнес може да споделя ценностна система за правене на почтен бизнес, благодарение на което днес можем да отчетем значителни успехи

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени