Атанас Зафиров е новият председател на Националния съвет на БСП

Той се яви на балотаж с Борислав Гуцанов

Атанас Зафиров
Атанас Зафиров Източник: Zonanews

Атанас Зафиров е новият председател на Националния съвет на БСП, научи NOVA от свои източници. Той се яви на балотаж с Борислав Гуцанов. Зафиров беше временно изпълняващ функциите на председател на "БСП-Обединена левица". Преднината на Зафиров е с около 60 гласа, спрямо Гуцанов.

 

Партията заседава втори ден на 51-вия си Конгрес. След като в събота вечер стана ясно, че отпада прекият избор на председател на партията, в неделя заседанието започна в 9:00 ч. 

 

Атанас Зафиров е на 53 години. Завършил е "Български език и история" във Великотърновския университет "Св. Св. Климент и Методий". Зафиров притежава магистърска степен по "Национална сигурност" от Военна академия "Г. С. Раковски" в София и по финанси от Великотърновския университет. С квалификации по политология, политически мениджмънт в НБУ и Българско училище по политика.

 

Зафиров е заместник-председател е на БСП от 2020 г., както и изпълняващ функциите на председател на "БСП-Обединена левица". Той е народен представител от БСП в периода 2013 -2017 г. докато не стана вицепремиер в кабинета на Росен Желязков.

 

Припомняме, че от състезанието за лидерския пост досега се отказаха бившият председател на БСП Сергей Станишев, председателят на Младежкото обединение в БСП Габриел Вълков, кметът на Дряново Трифон Панчев, Генади Събков и Антон Кутев.

 

По-рано кандидатурите си оттеглиха и председателят на БСП-София Иван Таков, заместник-председателят на Народното събрание и председател на парламентарната група на "БСП-Обединена левица" Драгомир Стойнев и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов.

Още от "Политика"

Народното събрание е домакин на 66-ата Генерална асамблея на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътр

Заместник-председателят на Народното събрание Драгомир Стойнев ще предаде ротационното председателство на ПАЧИС на председателя на парламента на Грузия Шалва Папуашвили

Прочетете повече прочетете повече

КТ "Подкрепа": Мит е, че държавната администрация е най-облагодетелствана от новия бюджет

Според него в администрацията има сериозни дисбаланси - от структури с малко служители и ниски възнаграждения до звена с незаети щатни бройки, по чиито бюджети се начисляват допълнителни средства

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени