Български изтребители са се включили в операция на НАТО по прехващане на руски бойни самолети

За шест часа са били прехванати шест отделни групи самолети на руската военна авиация

Руски самолети над Черно море
Руски самолети над Черно море Източник: EPA

Десет пъти самолети на НАТО са прехванали бомбардировачи и изтребители на Русия вчера, съобщи Алианса днес. Руските самолети са летели с изключени обозначителни средства над Северния Атлантически океан, над Северно, Черно и Балтийско море, съобщава БТА. За шест часа са били прехванати шест отделни групи самолети на руската военна авиация. В отговора на НАТО са се включили изтребители от България, Турция, Румъния, Италия, Великобритания, Белгия и Норвегия.

 

Уточнява се, че руски самолети често летят без обозначения, включително за полетния план, местоположението и височината, с което излагат на опасност гражданските полети. При вчерашната операция самолетите на Русия не са навлизали във въздушното пространство на НАТО.

Още от "Политика"

Наглост без край: Константин Проданов от ПБ заяви, че не всички пенсионери ще умрат от глад без 2 евро!

Подгответе цял пакет от мерки, но първата не може да е насочена към най-уязвимите хора. Няма да подкрепим това предложение. Преразгледайте това предложение, каза бившата финансова министърка Теменужка Петкова от ГЕРБ-СДС

Прочетете повече прочетете повече

ПБ режат субсидиите на партиите, теглят нов дълг до 3,8 млрд. евро, намаляват пенсиите

В рамките на осемте месеца до 31 август, когато трябва да приключат всички плащания, за да можем да претендираме за тяхното възстановяване, предстоят плащания в размер на 4,4 млрд. евро", заяви Константин Проданов от ПГ на ПБ

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени