Бившият комунистически прокурор Атанас Атанасов прояви стряскаща неграмотност - службите били "при Радев"

Радев има контрол единствено върху НСО

Атанас Атанасов
Атанас Атанасов Източник: NOVA

Ако президентът има данни, че скандалите около "Булгаргаз" са заради смяната на посредниците, да каже кои са и старите, и новите - за това призова лидерът на ДСБ в оставка и председател на парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред ген. Атанас Атанасов пред NOVA. 

 

И допълни, че държавният глава разполага с информация, "защото службите са при него". Тази фраза на някогашния доверен прокурор на Градския и Областния комитети на БКП-Разград е стряскаща с демонстративната юридическа и политическа неграмотност.

 

Бившият прокурор по време на т.н. "възродителен процес" Атанасов, който за срам и позор оглявява вътрешната комисия в това НС, би трябвало да знае поне елементарни неща в сектор "Сигурност". А те са, че и външното разузнаване ДАР, и военното разузнаване СВР, и ДАНС, са на подчинение на министър-председателя, не на президента.

 

Служба "Военно разузнаване" е пряко подчинена на министъра на отбраната, но косвено чрез него и на премиера. Радев има контрол единствено върху НСО.

 

Още от "Политика"

Д-р Ваня Тагарева: Банката за майчина кърма към Столичната община дарява живот повече от 35 години

Банката за майчина кърма е единствената по рода си в България и вече повече от 35 години предоставя пастьоризирана дарена кърма на недоносени и болни бебета

Прочетете повече прочетете повече

Министър-председателят Росен Желязков пристигна във Ватикана за тържествената литургия по повод началото на понтификата

Във водената от премиера българска делегация участват също вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов, както и посланикът на страната ни към Светия престол Костадин Коджабашев

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени