Борислав Цеков: Румен Радев страда от очевидни комплекси и нездрав балкански бонапартизъм

Очевидно призивът "Светлина, повече светлина" не важи за президентството, което е една от най-непрозрачните институции

Борислав Цеков
Борислав Цеков Източник: Новото време

По повод скандалната сцена с туземен, африкански привкус - Радев с огромен кортеж блокира Варна - си заслужава да се каже само едно: възмутително! В персонален план показва, че Радев страда от очевидни комплекси и нездрав балкански бонапартизъм. Има нагон към власт, която не му се полага и не му е дадена от народа и от Конституцията. Това коментира във Фейсбук преподавателят по конституционно право доц. д-р Борислав Цеков.

 

От друга страна е достойно за съжаление това, което виждаме с тези примитивни изпълнения с гигантски кортежи, задръствания. Нито г-н Радев е толкова важен, нито подобни демонстрации имат място в България. Едно време се възмущавахме от комунистическата номенклатура и от нейните кортежи и станции.

 

Сега виждаме изпълненията на Радев. И тук искам да подчертая, че това, което той прави с тази почивка в частен комплекс на негови приятели, поставя въпроса дали тези приятели са участвали във финансирането на неговата кампания. Оттам вече за конфликт на интереси и така нататък.

Защото едно е приятели и финансиране на кампания, друго е действащ държавен глава да отиде в такъв частен комплекс. Поставя се въпросът вече кой покрива разноските и т.н, и т.н.

 

Очевидно призивът "Светлина, повече светлина" не важи за президентството, което е една от най-непрозрачните институции при управлението на Радев. То е една черна кутия - безотчетна и безотговорна пред гражданите.

 

Още от "Политика"

Атанасов: Борисов ме предложи за шеф на ДАНС, отказах му, защото съм тежко политизиран

Относно отстраняването на Наталия Киселова като председател на НС, Атанасов каза, че още от първия ден смята, че тя не е подходяща за поста, тъй като няма необходимите качества

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Над половин милиард лева инвестиции в над 2200 STEM центъра в страната

В приветствието си министър-председателят изтъкна значението на образованието като основна градивна сила на нацията и определи училищния празник като повод за гордост, равносметка и вдъхновение за бъдещето

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени