Бойко Борисов на лидерската среща: Убеден съм, че отиваме за пети път на избори и след тях пак ще бъде същото

Поканата беше отправена така, че задължаваше да се явим, допълни той

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Zonanews

"Приветствам вашия опит да се опитаме да говорим как виждаме следващото мнозинство. Убеден съм, че отиваме за пети път на избори и след тях пак ще бъде същото. Говореше се за изолация на ГЕРБ, днес ги няма вашите коалиционни партньори". Това каза в НС лидерът на ГЕРБ, който участва в предизвиканата от БСП лидерска среща относно третия мандат. 


"Поздравявам ви за куража да предизвикате този разговор, но ако имахме подобно решение можеше да се направи калинет досега. На всички не ни стигна мъдрост и воля", добави той.

 

Поканата беше отправена така, че задължаваше да се явим. "Ако сте мъже, заповядайте". Програма имат всички партии. Ако отидем отново на избори пак същото ще се говори. На такъв формат трябва да се говори за правителство. Днес ги няма ПП и ДБ. Декларацията им не беше подкрепена от други. 

 

На кабинета "Габровски" не достигнаха 5 депутати. На нас не ни стигна мъдрост, сила и воля. Работещо НС и в същото време не може да се излъчи кабинет. Дори отказват с вас, не с нас. Вече нямате червени линии - оръжието Украйна мина с мнозинство. F-16 мина. Това са вече закони приети от НС. Какъв е проблемът", риторично попита лидерът на ГЕРБ.

 

Той добави, че вече две години думата хаос е в речниците на политолозите. "2 г. имаме модел Радев. Ние ще направим всичко възможно с колегите да лидираме съдебната реформа. Вчера мина закона на МС. Нашият конгрес на ГЕРБ ни е задължил да не приемаме коалиция с БСП, но аз ще говоря с колегите заподобна забрана, защото БСП много се промени, не трябва да е спирачка за програмно правитество. Сега няма как да ви подкрепим, но изразяваме уважение с присъствието си", допълни бившият премиер. 

 

Тежките теми са минали в НС и сега може да се работи по социални и други, допълни той.

Още от "Политика"

Чалга певецът Слави Трифонов се извини за цинизма на Тошко Йорданов към лекарите

Разбира се, че младите лекари са прави и не само, защото са млади, а защото държавата трябва да направи всичко възможно, за да ги задържи да работят и да живеят в България, написа във Фейсбук той

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков благодари на външния министър на Оман за ключовата роля при освобождаването на българските моря

По време на срещата бе изразена обща воля за надграждане на сътрудничеството и превръщането му в основа за дългосрочно стратегическо партньорство между България и Султаната Оман

Прочетете повече прочетете повече

В условия на неотложност! ГДБОП и ДАНС претърсиха дома на депутата от АПС Явор Хайтов

Хайтов и бившият директор на Дирекция "Миглация" Стефан Христов са имали общ консултански бизнес, сръзан с предотавянето на гражданство на лица извън ЕС, съобщиха наши източници

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени