БСП ще гласува против правителство на ГЕРБ-СДС

Ако не се състави редовно правителство и се назначава ново служебно на президента Радев, членове на БСП да не участват в него

БСП се разпада бавно и мъчително
БСП се разпада бавно и мъчително Източник: Zonanews

БСП няма да подкрепи първия мандат за правителство, съобщиха от "Позитано" 20. Освен това левицата да участва в разговори за реализиране на втори и трети мандат.

 

С 98 гласа "за" и 2 "против" Националният съвет на БСП реши:
- Потвърждава решението на ИБ и на парламентарната група на коалиция "БСП за България" за прекратяване на преговорите с ГЕРБ-СДС за съставяне на правителство с първия проучвателен мандат.

 

- НС възлага на депутатите от ПГ на "БСП за България" да гласуват против правителство, предложено от ГЕРБ-СДС.


- БСП да участва в разговори за реализиране на втори и трети мандат. Ако не се състави редовно правителство и се назначава ново служебно на президента Радев, членове на БСП да не участват в него.

Още от "Политика"

Последни новини

Най-четени