БСП свиква 51-ия си Конгрес, за да определи бъдещето на партията

Очакванията са, че днес ще бъде премахнат прекия избор на лидер на БСП

БСП
БСП Източник: Zonanews

БСП свиква първото заседание на 51-ия Конгрес на партията. Той ще се проведе в Националния дворец на културата. Социалистите трябва да изберат своя нов председател. 

 

Кандидатите първоначално бяха 17, но в хода на кампанията трима се отказаха. От битката за председател на партията се оттеглиха Драгомир Стойнев, Иван Таков и Иван Иванов. Така общия брой на борещите се за лидерското място в БСП са 14. 

 

Това са: Атанас Зафиров, Борислав Гуцанов, Сергей Станишев, Калоян Паргов, Кристиан Вигенин, Румен Овчаров, Дора Янкова, Антон Кутев, Генади Събков, Габриел Вълков, Борис Цветков, Боян Балев, Трифон Панчев, Руси Статков. 

 

Очакванията са, че днес ще бъде премахнат прекия избор на лидер на БСП. Освен това ще бъдат отменени още изискването за мандатност на социалистите, които са народни представители, както и за председателите по места.

 

Друг текст, който също се очаква да бъде коргиран, е този, е т. нар. забрана за несъвместимост - депутатите да бъдат и местни лидери.

Още от "Политика"

ИБ на БСП подкрепи Йотова, Зарков се надява да не им отнемат централата на "Позитано" 20

БСП ще влезе в открит диалог с властите; ще отстояваме в рамките на закона това, от което имаме необходимост, за да функционираме като политическа сила, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Тодор Тагарев: България получава много от САЩ от гледна точка на сигурността и отбраната

Бившият министър напомни, че България не разполага със собствена противоракетна отбрана, но НАТО има интегрирана система за противовъздушна и противоракетна отбрана и като част от тази система ние можем да бъдем защитени

Прочетете повече прочетете повече

Явор Гечев: Външната министърка не се е кординирала с премиера Румен Радев за поведението си в Киев

Илияна Йотова е една от най-добрите кандидатури за президент, тя се справя много добре, коментира той избора на сегашният държавен глава да участва в президентските избори наесен, добави той

Прочетете повече прочетете повече

НСИ: Инфлацията у нас се забавя, но усещането на хората за поскъпване остава силно

Според зам.-председателя на НСИ най-сериозно поскъпване през последните две години и половина се наблюдава при ресторантите, хотелите и услугите, свързани с настаняване

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени