Дани Каназирева: В най-тежките времена правителството на Борисов остави храмовете отворени! "Промяната" ще ги затвори заради непосилни цени на еленергията

Последната сметката на Рилския манастир е 25 хиляди лева, припомни тя

Борисов и Каназирева
Борисов и Каназирева Източник: Zonanews

"Цената на електроенергията, която заплащат всички храмове и манастири е непосилна, а те не генерират печалба. Нашата група незабавно направи предложение същите да преминат на регулирания пазар. Без да правим разлика във вероизповеданията. Последната сметката на Рилския манастир е 25 хиляди лева", заяви Дани Каназирева на брифинг на ПГ на ГЕРБ-СДС. 

 

Тя припомни, че правителството на Борисов и при най-голямата криза не е допуснало храмовете и манастирите да затворят. Сега обаче този риск е реален, а в редица общини улиците тънат в мрак и не бива да се допуска това да се случва в храмовете.

 

"Правителството на Бойко Борисов се пребори в най-тежките времена храмовете да останат отворени. Новото управляващо мнозинство с бездействие ще ги затвори заради липсата на средства за плащане на сметките за ел.енргия", възмутено заяви Каназирева.

 

Депутатите от ГЕРБ дадоха и други примери за изключително високи сметки за ток в храмове и джамии, които нямат възможност да ги платят.

 

Радомир Чолаков допълни, че утре предложението ще бъде направено и в пленарна зала. "В комисията внесохме предложение за приравняването им с битови потебители. Отхвърлено е. Утре ще влезе в зала. Нека политическите сили го премислят. Това е ценностен вот и утре ще се разберв кой какви ценности изповядва", заяви депутатът от ГЕРБ.

Още от "Политика"

Росен Желязков и Георг Георгиев проведоха среща с върховния представител за Газа Николай Младенов

По време на разговора бяха обсъдени актуалната динамика на сигурността в региона на Близкия изток, с акцент върху хуманитарната и политическата ситуация в Газа

Прочетете повече прочетете повече

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени