Даниел Митов: Трябва да се прекрати глупавата теза, че едва ли не заради "Балкански поток" е започнала войната в Украйна

Надяваме се ПП-ДБ да се научат как се реализират тези проекти и как се отстояват интересите на страната, подчерта Теменужка Петкова

Даниел Митов
Даниел Митов Източник: Zonanews

Трябва да се прекрати глупавата теза, че едва ли не заради "Балкански поток" е започнала войната в Украйна. Това заяви на брифинг в парламента зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов. 

 

Ние притеснение за проекта "Турски поток" нямаме. ПП-ДБ могат да създават колкото си искат анкетни комисии, добави Теменужка Петкова. Тя направи този коментар във връзка с информацията, че ПП-ДБ са внесли в деловодството на НС проект на решение за създаване на Временна комисия, която да изследва фактите и обстоятелствата около пътната карта за изграждане на "Турски поток".

 

Теменужка Петкова, ГЕРБ
Теменужка Петкова, ГЕРБ Източник: Zonanews

"Комисията, която ПП-ДБ предлагат да бъде създадена, е добър повод да предложим създаване на временна комисия, която да разследва всички факти и обстоятелства с изнесените твърдения от журналиста Христо Грозев за корупция по времето на кабинета на Кирил Петков при износа на оръжия. Тази тема се разследва в Украйна", заяви Теменужка Петкова.

 

"Ние не се страхуваме от никакви временни комисии. Надяваме се ПП-ДБ да се научат как се реализират тези проекти и как се отстояват интересите на страната", добави Петкова.

 

"Турски поток" е проект на Република Турция. Нашият проект се казва "Балкански поток". Аз и "Газпром" сме подписвали само паметна бележка, тя е предоставена на ДАНС и ако всеки един от вас (журналистите, бел. ред.) я поиска, ще му бъде предоставена", добави Петкова.

 

Според Томислав Дончев повдигането на темата за "Балкански поток" показва "политическа безпомощност".

 

Томислав Дончев
Томислав Дончев Източник: Zonanews

 

Още от "Политика"

АПИ: Няма нищо вярно в твърденията на Демерджиев за закупена яхта

Припомняме, че при гостуването си в NOVA днес, г-н "Бях точен с парите" коментира: "Много интересна новина достигна до мен, че едно държавно учреждение си е закупило 50-метрова яхта с кредит при това от банка с 8-членен екипаж, регистрирана в Дубай"

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Костадин Ангелов: Никога няма да гласуваме срещу сигурността на нашия лидер. Заплахите към Бойко Борисов са много,

Първата партия, която поканихме за да съставим парламентарно мнозинство, беше "Демократична България". Ако колегите имаха политическата смелост и зрялост да се съгласят да участват в едно такова управление, те можеха да бъдат гаранта, че Пеевски няма да има никакво влияние в тази власт, заяви Ангелов

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Закъснелият влак на ПП-ДБ забави собствената им реформа в БДЖ

В петък от ПП - ДБ настояха в декларация да бъде прекратена процедурата за възлагане на услугата за железопътен превоз на пътници и да се обяви нова, изработена с помощта на външни консултанти и експерти от държави като Германия или Великобритания

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени