Държавна помощ до 7500 лв. за всяко пострадало от пожарите семейство

Това заяви социалният министър Борислав Гуцанов

Борислав Гуцанов
Борислав Гуцанов Източник: Zonanews

Отпускат 900 000 лева помощи за пострадалите семейства при пожарите в България, това заяви социалният министър Борислав Гуцанов.

 

"Дотук можеха да кандидатстват за 1914 лв., отпускаме по още 3000 лева на семейство, така стават по 5000 лева на семейство. Допълнително ще могат да кандидатстват за още 2500 лева. Това вече е за техника, която е изгоряла и е унишожена по време на бедствието. Общо може да се стигне на домакинство и на семейство до 7500 лева. Разбира се, това трябва да бъде единствено жилище, трябва да бъдат и законни постройките, а не да бъдат вилни постройките, да е второ, трето или някакво друго жилище", обясни Гуцанов и уточни, че кандидатстването може да стане веднага в службите на Министерството на труда и социалната политика, в подразделенията на места, в зависимост от пожарите.

 

Социалният министър благодари на министър-председателя и останалите министри за бързата реакция, тъй като тази точка не е била поставена в дневния ред на заседанието на Министерския съвет.

Още от "Политика"

Димитър Николов: Над 6000 камери ще следят за сигурността по време на "Евровизия 2027" в Бургас

Той коментира предимствата на града, за участието на бизнес, местната власт и жителите, както и измеренията на сигурността, начините на придвижване и комуникационните възможности

Прочетете повече прочетете повече

СЕМ: Недопустимо е Иво Христов да противопоставя БНР и БНТ

БНР се радва на огромна аудитория в своите дигитални канали, което означава, че е сред най-разпознаваемите и предпочитани източници на новини и актуална информация, заявиха от медийния регулатор

Прочетете повече прочетете повече

Василев към наглеца Радев: Убийците са свързани с руската пропаганда, подкрепила ви на изборите

Вместо да отговори дали (и от кога) ДАНС са знаели за съществуването на неонацистка мрежа в страната, Радев взе да се оправдава за сетен път с опозицията, каза бившият вицепремиер

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени