Дебати в НС по вота на недоверие срещу кабинета "Денков"

На този фон в 11 часа власт и служби обсъждат войните в Израел и Украйна

Народно събрание
Народно събрание Източник: Zonanews

На извънредно заседание на Народното събрание от 9:00 часа депутатите ще разискват внесения вот на недоверие към правителството на Николай Денков за сектор "Енергетика". 24 часа след края на дебатите ще се проведе гласуването.

 

Искането е на "Възраждане", БСП и "Има такъв народ". Последният вот на недоверие свали кабинета "Петков", след като ИТН напусна тогава управляващата коалиция.

 

От 11 часа в НС ще се проведе председателски съвет. Темата на заседанието е националната сигурност в контекста на войната срещу Израел и войната в Украйна.

 

В заседанието ще участват председателят на НС Росен Желязков и председателите на парламентарните групи.

 

Поканени са също премиерът Николай Денков, вицепремиерът Мария Габриел, министрите на отбраната и на вътрешните работи Тодор Тагарев и Калин Стоянов, главният секретар на МВР Живко Коцев и ръководителите на службите за сигурност.

Още от "Политика"

Красимир Ципов: Да се правят промени в начина на гласуване три месеца преди изборите не е добра практика

Аз не съм противник на машинното гласуване, но българският избирател трябваше да има право на избор. Отнемането на това не е стъпка в правилната посока, заяви още Ципов

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ реагира остро на разпространяването на процесуален документ от OFAC

Винаги сме съдействали обективната истина да бъде изяснена, заявяват от партията на Борисов и определят действията като политическа пропаганда и медийна кампания, базирана на внушения

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени