Делян Добрев: Управлението на "Продължаваме Промяната" бе пропито от корупция

За него по-важно е да има правителство, отколкото да се държи кандидатът за министър-председател да е от ГЕРБ

Делян Добрев
Делян Добрев Източник: Zonanews

Ние като партия не бихме подкрепили "Продължаваме промяната", защото не виждам те в какво са успели по време на управлението им. Това заяви Делян Добрев от ГЕРБ в ефира на NOVA NEWS.

 

"Поканете 5-6 пенсионери, ще се окаже, че Асен Василев вдигна пенсиите само на една трета от пенсионерите. Майка ми има 1,50 лв. увеличение, баща ми и тъщата ми – нямат. Даже и в тази политика те се провалиха", смята той.

 

По думите му, за да се получи бюджетен дефицит до 3% и да могат да харчат повече, ПП надуват БВП до 180 млрд. "Няма сближаване между ГЕРБ и ПП, но трябва да разговаряме. Това не означава, че ще сформираме правителство с тях. Бихме казали всичко, за да има правителство", смята той.

 

Той коментира и разследването за търговия с газ: "Давах преди две седмици показания, защото пуснах първия сигнал още преди шест месеца. Удовлетворен съм, че истината най-накрая излиза наяве. Тези хора от "Промяната" се правят на света вода ненапита, а управлението им бе пропито от корупция. Защо не направиха търг, а купуваха газ от посредници?".

 

"Аз може да съм в калабалъка, но не вярвам аз лично да получа мандата. Направи ми добро впечатление, че президентът се интересуваше от нашата икономическа програма", каза още той.

 

Той поясни, че за всяко министерство имат поне трима еднакво подходящи министри, защото "имаме добра подготовка за управлението, за разлика от други парии, които нямат опит". За него по-важно е да има правителство, отколкото да се държи кандидатът за министър-председател да е от ГЕРБ.

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков: Повишеният кредитен рейтинг на България е силен сигнал за доверие и стабилност по пътя към евр

Той подчерта, че има пряка връзка между решението на Съвета на Европейския съюз за присъединяване на България към еврозоната от 1 януари 2026 г. и подобрената оценка от рейтинговите агенции

Прочетете повече прочетете повече

Божидар Божанов: Депутатите от "Демократична България" няма да участват в днешното гласуване на вота на недоверие, но ед

Гласуването по вота на недоверие към кабинета "Желязков" за провал в сектора на околната среда и водите е първа точка в днешната програма на Народното събрание. 

Прочетете повече прочетете повече

Народните представители от Комисията за превенция и противодействие на корупцията приеха правилата за членове на КПК

Те приеха номинационната комисия да може да провежда заседания и да взима решения с гласовете на не по-малко от четирима от членовете ѝ

Прочетете повече прочетете повече

ПП се наредиха до проруските Възраждане, МЕЧ и Величие - ще подкрепят четвъртия вот на недоверие заедно с тях и с дерибе

Депутатът Васил Пандов от ПП уточни, че не знае дали вотът ще бъде подкрепен и от коалиционните им партньори от "Демократична България"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени