Делян Пеевски: Решението на ЦИК е незаконно! Ще има ДПС-Ново начало, колкото и да им е мъчно на всички крадци, олигарси, на Русия и на Москва

Русия прави всичко, за да вземе България. Гледам как колегите седят спокойно и гледат как ще бъде инсталиран президент в президентска република. И тогава ще стане страшно. Но аз ще го спра това нещо, добави той

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: Пресцентър на ДПС

"Забегналата шефка на ЦИК се върна. Тя е зам.-председателка на една от партиите, които участват в коалицията с дерибеите. Решението на ЦИК е абсолютно незаконно. Не го приемаме. Ще има ДПС-Ново начало, колкото да е мъчно на всички крадци, олигарсите, на мафията в България и разбира се, на Москва и Путин", обяви пред журналисти в парламента Делян Пеевски.

 

По думите му се влагат много усилия и средства, за да се спре ДПС-Ново начало. "Другата незаконна коалиция я видяхте. Единият участник не е взел решение за участие в коалицията. Шефката на ЦИК е зам.-председателка на другия участник. Вижте с кого шефката на ЦИК е много близка. Има много добри и топли френски отношения с един бивш военен министър", обяви той.

 

"Днес отказваме да приемем престъпното решение на ЦИК. ЦИК е опорочен. Вижда се, че работи за дерибеите и за чужди интереси", категоричен е председателят на ДПС. На въпрос на ПИК TV, че ПП-ДБ му искат имунитета, той заяви: "Тази бухалка вече е прехвърляна. В момента в залата се гледа срамно решение Бойко Рашков да е шеф на комисия за контрол на службите. За това вина носят главният прокурор и шефът на КОНПИ, които не си свършиха работата с разработката "Градинаря". Това дело потъна. За пореден път партията на кешовете - ПП-ДБ, е обслужена от тях", каза още той.

 

"Главният прокурор е техен. Винаги е бил техен. Цветан Василев се укрива в Сърбия под протекцията на Москва. Русия прави всичко, за да вземе България. Гледам как колегите седят спокойно и гледат как ще бъде инсталиран президент в президентска република. И тогава ще стане страшно. Но аз ще го спра това нещо", обяви още Пеевски.

 

"Готов съм да предоставя веднага доказателства, че не дължа нито една стотинка на банка. Нито мои фирми. Който успее да извади моя фирма или мой дълг към банка, веднага ще си дам имунитета. Колкото и да им е мъчно, никой не може да извади нищо срещу Пеевски", отсече председателят на ГЕРБ по повод поредния фойерверк на ПП-ДБ, че ще му искат имунитета заради сигнал на Цветан Василев.

 

"Всичко е в моите декларации. Искам да видя декларациите на тези, които ме обвиняват. Искам Цветан Василев да върне 5-те милиарда, които открадна от българските граждани", завърши лидерът на ДПС.

Още от "Политика"

Борисов във Варна: Дадоха "Евровизия" на Бургас, за да отстранят Димитър Николов от президентската надпревара (ВИДЕО)

До септември ГЕРБ ще извади правителство в сянка, за да може да е ясно кой ще изпълнява функциите на министри, ако хората ни се доверят при следващите избори, заяви още лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Николов отрече да се кандидатира за президент, концентрира се изцяло върху "Евровизия 2027"

Първата най-важна задача за "Евровизия" - проектът на сцената, след това ще стане ясно колко места ще има в Арена Бургас, обяви шефката на БНТ Милена Милотинова

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ за стоте дни на правителството "Радев": Обещаха ни държава 2.0 - оказа се, че я управляват двойкаджии

България не може да говори едно в София, да оставя впечатление за друго в Киев и после да обяснява трето пред съюзниците си. Националният интерес изисква самостоятелна позиция, но самостоятелна не означава непредвидима

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Николов: Над 6000 камери ще следят за сигурността по време на "Евровизия 2027" в Бургас

Той коментира предимствата на града, за участието на бизнес, местната власт и жителите, както и измеренията на сигурността, начините на придвижване и комуникационните възможности

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени