Делян Пеевски: Твърдо съм против да се ограничава президента да прави партия

Той коментира предложението на лидера на СДС Румен Христов тази сутрин по БНТ

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: Пресцентър на ДПС-НН

 Твърдо съм против да се ограничава президента да прави партия. Чакам го на терена, това каза лидерът на ДПС-НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски по повод идеята на лидера на СДС Румен Христов - на президента да се забрани да се занимава с политическа дейност две години след излизането си от "Дондуков" 2.

 

"Видях желанието на Румен Христов относно президента. Румен да излиза да си прави партията с Копринката и Узунов и с всички пари, които заграби за последните 5 години от българските граждани. Ще бъда против да не си прави партия. Искам го Румен на терен", подчерта Пеевски. 

 

Минути преди това лидерът на ГЕРБ, която е в коалиция с формацията на Христов, реагира също остро на идеята му и каза, че подобна позиция би следвало да бъде съгласувана предварително. Борисов заяви, че е против предложението на Румен Христов.

 

Делян Пеевски бе помолен да коментира темата с новината на Wall Street Journal, в която е намесено името на България.


"Питайте кой е поръчал тази статия. Да дойдат кореспондентите на ППДБ и техните медии да кажат за нея", каза Пеевски в отговор на въпрос за статията в "Wall Street Journal", според която Борисов е "промотирал" газопровода "Балкански поток" пред Тръмп-младши.

 

"За "Магазини за хората" всичко е направено от парламента. Очаквам действия от министър Тахов", завърши лидерът на ДПС-НН.

Още от "Политика"

Борисов: Лидерският въпрос пред ГЕРБ не стои! Искам да отрежа днес всякакво обвързване на ГЕРБ с този и онзи (НА ЖИВО)

Народът сега си е избрал вожд, пожелавам на Радев пак да е втори след 20 години, както сме ние. Може да направи абсолютно всичко, което иска, каза Борисов

Прочетете повече прочетете повече

ЦИК при 100 % преброени бюлетини: ПБ получава 1 444 924 гласа или 44.594%, ГЕРБ-СДС са втори с 433 755 гласа и 13.39%

Трети са ПП-ДБ с  408 845 гласа и 12.62% подкрепа.  ДПС получават 230 693 гласа и 7.12% подкрепа. Последната партия, която влиза в 52-то НС е "Възраждане" с 137 940 гласа и 4.26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени