Депутат от ГЕРБ-СДС пита за назначените син и дъщеря на Янев в държавни дружества

Костадин и Екатерина Яневи са на дебели заплати в БЕХ и "Булгаргаз"

Костадин и Екатерина Яневи и баща им Стефан Янев
Костадин и Екатерина Яневи и баща им Стефан Янев

Депутатът от ГЕРБ/СДС Димитър Янев е отправил въпроси към служебният министър на енергетиката Андрей Живков по повод твърденията, че децата на Стефан Янев са били назначени на ръководни държавни длъжности. Според публикации това е станало в първото служебното правителство на Румен Радев, когато Янев беше назначен за министър на отбраната.

 

Народният представител отправя въпроси, дали децата на настоящия служебен премиер са назначени в БЕХ и Булгаргаз? Освен това Живков ще трябва да отговори и от коя дата Костадин и Екатерина Яневи са назначени, както и дали са провеждани конкурси?  

Още от "Политика"

Явор Гечев: Външната министърка не се е кординирала с премиера Румен Радев за поведението си в Киев

Илияна Йотова е една от най-добрите кандидатури за президент, тя се справя много добре, коментира той избора на сегашният държавен глава да участва в президентските избори наесен, добави той

Прочетете повече прочетете повече

НСИ: Инфлацията у нас се забавя, но усещането на хората за поскъпване остава силно

Според зам.-председателя на НСИ най-сериозно поскъпване през последните две години и половина се наблюдава при ресторантите, хотелите и услугите, свързани с настаняване

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени