Депутатът Цончо Ганев: Това е поредното доказателство за правната и професионална немощ на ПП

"Това е поредният път, в който ПП потъпкват целенасочено Конституцията", посочи депутатът

Цончо Ганев, Възраждане
Цончо Ганев, Възраждане Източник: Zonanews

Депутатът Цончо Ганев от "Възраждане" коментира пред NOVA NEWS ситуацията с липсата на председател на КЕВР след решението на КС: "Това е поредното доказателство за правната и професионална немощ на ПП".

 

Той припомни, че когато е бил избиран отстранения вече Тодоров, от "Възраждане" са предупредили, че изборът е недопустим заради ред процедурни нарушения. "Това е поредният път, в който ПП потъпкват целенасочено Конституцията", посочи депутатът.


Според Ганев веднага, по най-бързия начин, още в понеделник - вторник трябва да се свикат извънредни ресорни комисии. "ПП нищо не правят по тази тема. Няма никакви конкретни действия.

 

Тук не е важна личността, а че е дин от най-важните регулаторни органи остава без човек, който да подписва документите", категоричен бе той.

Още от "Политика"

Министър-председателят Росен Желязков пристигна във Ватикана за тържествената литургия по повод началото на понтификата

Във водената от премиера българска делегация участват също вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов, както и посланикът на страната ни към Светия престол Костадин Коджабашев

Прочетете повече прочетете повече

ИТН се събира на Национална конференция, ще избират ръководство на партията

Предвиденият дневен ред включва избор на председател на ИТН, приемане на нов устав, както и избор на Изпълнителен съвет и арбитражно-контролна комисия по предложение на председателя

Прочетете повече прочетете повече

Руският апендикс Румен Радев не се спира: Ще сезирам Конституционния съд за отказа на Народното събрание да разгледа пре

Радев коментира приемането на еврото в Хърватия, като се позова на отдавна опровергания фейк, че там цените били скочили още преди влизането на страната в Еврозоната - с излизането на Конвергентния доклад

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени