Десислава Атанасова към Кирил Петков: Вие ли говорите за мафия, след като нарушихте конституцията?

Тя напомни, че министър-председателят е нарушил конституцията още преди да заеме премиерския пост

Десислава Атанасова
Десислава Атанасова Източник: Zonanews

Не очаквах този дебат да покаже лекьосаните парапети на властта. Един час премиер и вице разказват неща от кухнята, в която е замесен президента на републиката.

 

Това каза председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова по време на днешните дебати по внесения в парламента вот на недоверие срещу кабинета.

 

"Вие ли ще говорите за мафия?", обърна се тя към премиера Кирил Петков. Тя напомни, че министър-председателят е нарушил конституцията още преди да заеме премиерския пост. "Вие ли ще говорите за нулева толерантност към корупцията?", запита Атанасова.

Още от "Политика"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Конституционният съдия Десислава Атанасова сезира прокуратурата за неверните твърдения на Демерджиев

Въпросът дали вътрешният министър Иван Демерджиев е бил съзнателно подведен, или информацията му почива на реални международни данни, е основният спорен момент, по който тече проверка в МВР

Прочетете повече прочетете повече

Д-р Ваня Тагарева с национална награда "Общински съветник за 2026 г." на Асоциацията на българските градове и региони

За мен тази награда е признание за последователната ми работа в местното управление и усилията, които влагам в развитието на столицата, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Демерджиев обяви, че полетите на Пеевски са платени от адвокатско дружество. От ДПС го обвиниха в манипулации и лъжи

Демерджиев уточни, че Пеевски е извършил 227 полета от летище София за периода от 2018 г. до момента, като 181 от тях са били с частни самолет.

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени