Десислава Атанасова: Не сме разговаряли с ДПС за бъдещо управление

Имаме пълно съгласие по геополитическата ориентация,  по финансовата политика и това, че финансите са в тежко състояние, заяви Йордан Цонев от ДПС

Десислава Атанасова, ГЕРБ
Десислава Атанасова, ГЕРБ Източник: Zonanews

Този разговор беше съвсем естествен ход на това, което обявихме - ход, след като от "Продължаваме промяната-Демократична България" не желаят повече да водят разговор с нас. Това заяви пред медиите председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова след разговорите им с ДПС.

Днес проведохме разговор за секторни политики, не сме очаквали резултат за или против споделена отговорност. Говорихме за темите, които са предстоящи, включително темата за бюджетната консолидация предвид трагичното състояние на публичните финанси и че имаме 6,4% заложен дефицит от служебното правителство. 

 

Атанасова добави, че ако не бъде формирано управление в рамките на 49-ото Народно събрание и при предстоящи нови избори, може да се окаже, че няма да успеем да посрещаме публичните разходи на държавата.

 

Говорихме за тежката финансова криза, която предстои в Европа и света. Ние съзнаваме своята отговорност, затова и провеждаме тези срещи, поясни тя. По думите ѝ от партията са наясно, че има теми, по които предстоят "да се вземат тежки решения".

 

Атанасова подчерта още, че с ДПС не са водени разговори за бъдещето управление, тъй като това е въпрос за лидерска среща.

 

Срещата мина под разбирането за отговорност за излизане от кризата, заяви зам.-председателят на ДПС Йордан Цонев. Това може да стане само със съставяне на кабинет. Отговорността я споделяме всички, но отговорността на ГЕРБ е много по-голяма, добави той.
 
Имаме пълно съгласие по геополитическата ориентация,  по финансовата политика и това, че финансите са в тежко състояние. Лидерите ще решат дали ще бъде съставено правителство и под какъв формат, подчерта Цонев. 

Още от "Политика"

България е в топ 10 на Европа по ръст на туризма през 2025 г. (ВИДЕО)

През 2025 г. броят на туристите у нас е нараснал с 5,8%, което е близо 50% по-висок ръст спрямо средния за Европа, което поставя България сред първите 10 държави в Европа по развитие и растеж на туризма

Прочетете повече прочетете повече

Андрей Гюров пак гази закона - още не е депозирал в парламента оставката си като подуправител на БНБ

Това е нарушение на закона за БНБ, който изрично постановява, че при съгласие за заемане на друга длъжност, подуправителят на БНБ веднага подава оставка

Прочетете повече прочетете повече

Препоръки към фискалната политика на служебното правителство

Включването на социални политики (като индексации и увеличено капиталово финансиране на общините) в удължителния Закон за събирането на приходи и извършването на разходи компрометира принципите на бюджетното законодателство

Прочетете повече прочетете повече

Росен Желязков и Георг Георгиев проведоха среща с върховния представител за Газа Николай Младенов

По време на разговора бяха обсъдени актуалната динамика на сигурността в региона на Близкия изток, с акцент върху хуманитарната и политическата ситуация в Газа

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени