Темата "Джемкорп" тепърва започва да се коментира. В момента се прави опит за омаловажаване на темата за меморандума. Има едно допълнително споразумение за прекратяване на меморандума с един подпис на икономическия министър. Когато прекратяваме по взаимно съгласие трябва документът да е подписан двустранно, за да е валиден. Това заяви депутатът от ГЕРБ-СДС Десислава Трифонова пред bTV.
"Изпълнителният директор на "Джемкорп" Атанас Бостанджиев вчера си призна, че не е подписал такъв документ. Трябва да вярваме на българските институции, а не на едно заинтересовано лице", подчерта тя.
По думите на Трифонова, Александър Николов, докато е бил министър, е създал условия, за да може този меморандум да продължи да действа. Той не може да го прекрати със задна дата, уточни тя.
"Този меморандум си е чист договор, защото страните са поели взаимни задължения, които трябва да изпълняват", обясни Трифонова.
Според нея от "Джемкорп" могат да заведат дело срещу държавата ни. Оказва се и друго, че точката за "Топлофикация София" в меморандума с "Джемкорп", е в разрез със закона, тъй като министърът на икономиката не е принципал на дружеството и не отговаря за него.
"Като какъв е решил какво да се случва с дружеството", питат се от ГЕРБ. "Оттук-нататък ще бъде сформирана временна комисия в НС, която да разследва всичко около меморандума с "Джемкорп".Тази седмица предстои да подадем сигнал до МВР и до ДАНС по случая "Джемкорп", съобщи Десислава Трифонова.