Димитър Главчев и служебните министри на МВР и МО проверяват границата с Турция

Над 40 000 души опитаха нелегално да влязат от южната ни съседка от началото на годината

Димитър Главчев и служебните министри на МВР и МО проверяват границата с Турция
Димитър Главчев и служебните министри на МВР и МО проверяват границата с Турция Източник: Пресцентър на МС

С военен хеликоптер служебният министър-председател Димитър Главчев проверява актуалното състояние на инженерното съоръжение от възпрепятстващ тип по българо-турската държавна граница, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.

 

Премиерът заедно със служебните министри на отбраната и на вътрешните работи - Атанас Запрянов и Атанас Илков, директора на "Гранична полиция" главен комисар Антон Златанов и началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов летят с хеликоптер над съоръжението, за да се провери дали има компрометирани участъци и дали има необходимост от видеонаблюдение.

 

От началото на годината до 9 септември са установени опити на 40 210 души да влязат в страната през българо-турска граница, съобщи служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков в отговор на парламентарен въпрос през септември.

Още от "Политика"

Кабинетът "Гюров" прие властта в МС

Росен Желязков пожела успех на Гюров и предаде факела на приемственост в управлението с пожеланието да продължи добрите решение и да поправи грешките, ако намери такива. Андрей Гюров даде заявка, че няма да има реваншизъм

Прочетете повече прочетете повече

Йотова подписа укази за служебен кабинет на Гюров и насрочване на предсрочни парламентарни избори на 19 април

Номерацията, наименованията и границите на изборните райони за произвеждане на избори за народни представители държавният глава определя с трети указ

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени