Димитър Главчев: Ресорът, който получи България в ЕК, е доста перспективен

Това заяви служебният премиер на заседанието на Министерския съвет

Заседание на служебното правителство
Заседание на служебното правителство Източник: Пресцентър на МС

Ресорът, който България получи в ЕК, е доста перспективен.Това заяви премиерът Димитър Главчев преди началото на заседанието на Министерския съвет. 

 

"Изпратихме потвърждение, ако си спомняте миналата седмица, за кандидатурата на еврокомисар. Госпожа Захариева вече е утвърдена. Ресорът, който ѝ е отреден, е доста перспективен, бих казал. Това са "Стартъпи, изследвания и иновации". Това е изключително актуален ресор и в Европейския съюз, и в България. Макар че аз съм на мнение, че ресорът се определя от еврокомисаря, а не обратното. И в този смисъл мисля, че госпожа Захариева ще докаже и този път възможностите си. Нека ѝ пожелаем успех на изслушването ѝ пред ЕП", подчерта премиерът. 

 

В петък предстои удостоверяване на машините за вота в Министерството на електронното управление, допълни министър-председателят.  "Изпратихме писмо до ЦИК, в което направихме свои предложения. В понеделник шестима от членовете на кабинета, които имат отношение към изборния процес, бяха в Комисията. Там проведоха доста ползотворни разговори и засвидетелствахме желание за подобряване на изборния процес. Както всички знаете, основният организатор и орган, провеждащ вота – е ЦИК. Изпълнителната власт има своите задължения да осигури материално-техническо и логистично изборите. И в ЦИК засвидетелствахме своето желание и осъзнаване, че и този път трябва да изпълним своята роля, както на предходните избори, че и по-добре. В петък предстои удостоверяване на машините за вота в Министерството на електронното управление", подчерта Главчев. 

 

Той даде отчет и за среща с ресорните министри, имащи отношение към безводието в страната, както и към всякакви потенциални бедствия и аварии. "По тази причина решихме да изпратим писма на областните управители, които от своя страна да се свържат с кметовете на населени места и да се провери каква е готовността за посрещане на такива бедствия и от каквото има нужда ще бъде направено", подчерта той. 

Още от "Политика"

Антон Хекимян: Терзиев опитва да лови риба в мътна вода. Създаде, режисира и продуцира критична ситуация, хаос, който по

Целта му беше да натрупа политически дивиденти, може би ще иска да расте в политиката, коментира кризата с боклука на столицата председателят на групата на ГЕРБ-СДС в СОС

Прочетете повече прочетете повече

С близо 20% ще се увеличат помощите за хората с увреждания през 2026 г.

Месечната финансова подкрепа за хората с над 90 на сто степен на увреждане с определена чужда помощ, които получават социална пенсия за инвалидност или пенсия за военна инвалидност, или пенсия за гражданска инвалидност, или наследствена пенсия, ще се увеличи на 222,66 евро

Прочетете повече прочетете повече

МФ: Периодът от един месец на двойно обращение на левове и евро изтича на 31 януари 2026 г. и няма да се удължава

Едномесечният срок, посочен в закона, е определен след проведено обществено обсъждане на ЗВЕРБ, по време на което не са постъпвали предложения за удължаване или съкращаване на този перио

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени