Днес е крайният срок за подаване на заявления за гласуване в чужбина

44 хиляди наши сънародници вече са подали заявления

Централна избирателна комисия (ЦИК)
Централна избирателна комисия (ЦИК) Източник: Zonanews

Днес е крайният срок за подаване на заявления за гласуване извън страната за изборите на 19 април. Заявлението се подава писмено по образец или чрез електронно заявление през интернет страницата на ЦИК, припомня БНТ.

44 хиляди наши сънародници вече са подали заявления. С 10 хиляди повече в сравнение подадените на предходните избори. До 28-март ЦИК ще определи броя на секциите и местата, където ще бъдат създадени.

В понеделник на брифинг на Kоординационния съвет за подготовка за изборите стана ясно, че в Лондон вероятно ще бъдат разкрити 7 секции за гласуване.

Според последните промени в Изборния кодекс в държавите извън Европейския Съюз има ограничение на изборните секции до 20. Предприети са действия за откриване на допълнителен брой секции в самите дипломатически и консулски представителства.

 

 

 
 

 

Още от "Политика"

Румен Радев взе и веднага върна изпълнен мандата, вижте имената на министрите в кабинета му

Кабинетът ще има четирима вицепремиери и 18 министерства, т.е. едно министерство по-малко - досегашните три ведомства на икономиката, иновациите и електронното управление стават две

Прочетете повече прочетете повече

Парламентът ще изслуша служебния министър Георги Клисурски относно финансовото състояние на държавата

Преди това депутатите ще разгледат проекторешение за освобождаване на Катя Панева от "Демократична България" като секретар на Народното събрание и избиране на колегата ѝ Любен Иванов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени