ДПС-Доган: Лицето Пеевски иска да унищожи ДПС и да открадне марката, за да я трансформира в еднолично търговско дружество

Пита ЦИК за банковата сметка на санкционирания по Магнитски

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: Zonanews

Подадохме документите на ДПС за самостоятелно участие. Целта на лицето Пеевски е да унищожи ДПС и да открадне марката ДПС, за да я трансформира в еднолично търговско дружество. Това заяви пред БНТ депутатът Валентин Тончев. По думите му Пеевски в продължение на няколко дни оказвал натиск върху ЦИК.

 

Хората на Ахмед Доган очакват решението на ВАС за регистрацията на партията. Той пита как ЦИК се отнася към банковата сметка на санкциониран по Магнитски човек. Пеевски никога не е управлявал банковата сметка на ДПС, изтъкна Тончев. Тя се е управлявала от Джевдет Чакъров. Партията се представлява от Джевдет Чакъров, подчерта депутатът.

 

Днес изтича срокът за обжалване пред Контролната комисия на изключването на Делян Пеевски и останалите, посочени от Ахмед Доган. Затова и Валентин Тончев смята, че те приемат изключването си. Младите хора в ДПС бяхме предадени от Делян Пеевски, заяви депутатът.

 

Червената линия за следващия парламент ще е Делян Пеевски, по думите му. ДПС на Доган ще разговаря с всички, които са срещу модела Пеевски. Евроатлантизмът на Пеевски е маска, с която той се опитва да заблуди нашите партньори, изтъкна Валентин Тончев.

 

Моделът на Делян Пеевски се настани в много други партии, по мнението му и даде за пример ГЕРБ. Пеевски натискал цялата държавна машина. Ахмед Доган получавал номинации да води листи на ДПС.

Още от "Политика"

БСП с официална позиция: Очаква от ГЕРБ и Борисов предложения за преформатиране на кабинета

Категоричната ни позиция е, че нова политическа криза би подействала разрушително върху социалния мир и ключови системи в държавата. Както и че би поставила под въпрос постигнатото от правителството до момента

Прочетете повече прочетете повече

Министър Запрянов ще участва в срещата на министрите на отбраната на страните-членки на НАТО

В рамките на форума ще бъде обсъдено прилагането на най-важните решения, свързани с отбранителния и възпиращ потенциал на НАТО, взети на Срещата на върха във Хага през юли 2025 г.

Прочетете повече прочетете повече

Делян Пеевски: Готови сме да поемем своята отговорност за управлението на България! Споделям мнението на Борисов!

Още тези дни ще излъча преговорен екип и очаквам покана от г-н Желязков, както бе заявено от г-н Борисов в неговото изявление, както и от представителите на другите партии в управляващата конструкция за разговори, добави Пеевски

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени